spot_img
spot_imgspot_img
27.9 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Havacılık Ve Uzay Kümelenmesi Derneği Üyeleri Bremen’de

Seçtiklerimiz

Ege Üniversitesi profesörlerinden Hasan Semih Güneş başkanlığındaki Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği (HUKD) üyeleri, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen "Havacılık ve uzay kümelenmesi aktivitelerinin yenilik transferleri ve havacılık eğitiminin incelenmesi" isimli proje kapsamında temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın Bremen kentine geldi.

Bremen AviaBelt Kümelenmesi Derneği ile de görüşecek olan üyeler, Güneş’in yanı sıra Zeynep Sönmez, Yalçın Yılmazkaya, Mehmet Necdet Yıldız, Bülent Demir, Rüstem Barış Yeşilay, Alperen Doğru, Tolga Çelik, Aziz Meydan, Koray Gökalp ve Yavuz Yaman’dan oluşuyor.

Bremen Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Brekonomi 2012" projesi etkinliğine katılan dernek başkanı Güneş, etkinlik kapsamında Bremen-İzmir Kardeşşehir Derneği tarafından açılan İzmir sergisini de gezdi.

Güneş, "İlk olarak geçtiğimiz Ekim ayında, İzmirli iş adamlarıyla dernek adına geldiğimiz Bremen’e bu ikinci ziyaretimiz. Biz Avrupa projeleri yapıyoruz. Savunma Sanayi Müsteşarlığı, İzmir Kalkınma Ajansı ve üniversiteler tarafından destekleniyoruz" şeklinde açıklamada bulundu.

Güneş, amaçlarının, Türkiye’de üretim yapan partnerlerle Almanya’da üretim yapan partnerleri bir araya getirerek, çokuluslu birleşmelere katkı sağlamak olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika