spot_img
spot_imgspot_img
7.9 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Havaalanı Üst Yapıları İnşaat İhalesini Başak Turizm Kazandı

Seçtiklerimiz

Kastamonu’da 1990’lı yıllarda, “Her ile bir Havaalanı” kampanyası kapsamında yapılan, ancak yolcu uçağı ile tanışamadan kapatılan Kastamonu Havaalanı’nın hava trafiğine açılması için yürütülen çalışmalarda sona gelindi.Kastamonu’da 1990’lı yıllarda, “Her ile bir Havaalanı” kampanyası kapsamında yapılan, ancak yolcu uçağı ile tanışamadan kapatılan Kastamonu Havaalanı’nın hava trafiğine açılması için yürütülen çalışmalarda sona gelindi.
 
Kastamonu İl Özel İdaresi Plan ve Proje Müdürlüğü, Kastamonu Uzunyazı Havaalanının üst yapıları inşaatı için 01 Kasım’da çıktığı ihale sonucunu açıkladı. Kastamonu Havaalanına yapılması planlanan Isı Merkezi, Terminal Binası, Kule İnşaatı, Nizamiye ve İtfaiye yapım işinin yaklaşık maliyetini 15 milyon 974 bin TL olarak belirleyen İl Özel İdare, ihaleye giren 20 firmadan en düşük teklifi veren Başak İnşaat Ltd. Şti. şirketine verdi. 10 milyon 956 bin TL ile teklifte bulunan Başak Turizm, Uzunyazı Havaalanı üst yapı inşaatlarını 370 takvim gününde bitirmesi isteniyor.
 
6 firmanın teklifinin geçersiz sayıldığı ihalede İl Özel İdare, ekonomik açıdan en avantajlı ikinci teklifi ise 11 milyon 120 bin TL ile Yapıkur İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak belirledi.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika