19.2 C
İstanbul
Perşembe, 13 Mayıs 2021

Hava-Sen SHGM’ye müracaat yaptı

Haftanın Haberleri

Hava-Sen, eski Kıbrıs Türk Hava Yolları ve CAS çalışanlarının tazminatlarının bir kısmının KTHY’nin teminatına karşılık Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (TSHGM) tarafından ödenmesi için 275 KTHY çalışanı adına TSHGM’ye başvuruda bulunduğunu bildirdi.

Hava-Sen, başvuruyla birlikte başlatılan yasal sürecin iki-üç ay içerisinde tamamlanacağını belirtti.

Hava-Sen Başkanı Burhan Atakan konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Hava-Sen’in açtığı bu yoldan tüm KTHY çalışanlarının faydalanacağını ifade ederek, bundan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Atakan, sendikanın mücadelesi neticesinde sırasıyla tazminat fonunun yüzde 22,59’luk kısmının ödenmesini, işsizlik paralarının ödenmesini, sosyal sigorta eksik yatırımlarının tamamlanmasını ve müracaat eden tüm KTHY çalışanlarının devlete istihdamını sağladığını anımsattı.

KTHY ve CAS çalışanlarının tazminatlarının bir kısmının KTHY’nin teminatına karşılık TSHGM Devlet Hava Meydanları tarafından ödenmesi için yasal sürecin iki-üç ay içerisinde tamamlanacağını belirten Atakan, hükümete de şu çağrıda bulundu:

“UBP hükümetinin bunu örnek alarak Meclis açılana kadar gerekli çalışmaların tamamlanarak sayın Başbakanın verdiği söz doğrultusunda ek bütçe yapılarak çalışanların tüm alacaklarının ödenmesini sağlamasının devletinin görevi olduğunun altını çizeriz.

Tüm muhalefet partilerinin KTHY ve CAS çalışanları için sundukları açık çekin devam ettiğini belirtir, saygılar sunarız.”

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

- PGS -spot_img

Son Dakika