Hava İş, THY Teknik A.Ş 2. dönem toplu iş sözleşmesinde 21 asıl 2 geçici maddesi üzerinde de herhangi anlaşma sağlanamaması üzerine grev kararı alınmasını kararlaştırmıştı. İşveren yetkililerinden 21 Ocak’ta gelen uyuşmazlıkla ilgili görüşme teklifi üzerine Hava İş ile THY Teknik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanının da katıldığı toplantıda görüşmeler, 22 Ocak’ta yeniden başlatılmış ve maddeler üzerinde anlaşılarak sözleşme dün imzalandı.
Sendikanın, üyelerine daha önceden grev kararı ilanının 24 Ocak saat 14.30’da asılacağı duyurusu da iptal edildi.