spot_img
spot_imgspot_img
20 C
İstanbul
Pazartesi, 15 Nisan 2024

Hava Harp Okulu ‘Tasarla Yap Uçur’ Yarışması

Seçtiklerimiz

Hava Harp Okulu ‘Tasarla Yap Uçur’ Yarışması

       

Hava Harp Okulu tarafından birinci "Tasarla, Yap, Uçur" yarışması sonucunda ODTÜ Anatolian Craft takımı birinci, İTÜ Atlantis Takımı ikinci, Hava Harp Okulu Fırtına takımı ise üçüncü oldu.

       

Hava Harp Okulu tarafından birinci "Tasarla, Yap, Uçur" yarışması Hezarfen Havaalanı?nda yapıldı. Yarışma sonucunda ODTÜ Anatolian Craft takımı birinci, İTÜ Atlantis takımı ikinci, Hava Harp Okulu Fırtına takımı ise üçüncü oldu.

       

"GELENEKSEL HALE GETİRECEÐİZ"

       

Geleneksel hale getirilmesi planlanan yarışma sonucunda öğrencilerle birlikte toplu fotoğraf çektiren Hava Harp Okulu Komutanı Hv.Plt. Tümg. İsmail Taş, öğrencileri başarılarından dolayı tebrik ettiğini söyleyerek, "Önümüzdeki yıl Hava Harp Komutanlığı?nın yüzüncü kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde kapsamında ‘Tasarla, Yap, Uçur’ yarışmasını uluslararası düzeyde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bu kapsamda daha fazla katılım olmasını temenni ediyoruz" diye konuştu.

       

AMAÇ İNSANSIZ HAVA ARAÇLARI YAPIMINI TEŞVİK ETMEK

       

"Tasarla, Yap, Uçur" yarışmasına havacılıkla ilgili üniversite ve yüksek okulla, kurum ve kuruluşların da bulunduğu 24 takım başvurdu. Ancak yarışmaya başarılı 10 takım katılabildi. İnsansız hava araçlarının tasarlanıp geliştirilmesini teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmanın ödül töreninde, birinci olan ODTÜ Anatolian Craft takımına 2 bin TL, ikinci olan İTÜ Atlantis Takımına bin 500 TL, üçüncü olan Hava Harp Okulunun Fırtına takımına ise bin TL ödül verildi. Yarışmaya katılan ODTÜ Anatolian Craft takımı öğrencileri ve Hava Harp Okulunun Fırtına takımı öğrencileri, yarışmaya girmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek, proje uçakları hakkında bilgi verdi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika