spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Çarşamba, 17 Nisan 2024

Germanwings’ten Kültürler Karnavalı’na özel tarife

Seçtiklerimiz

Alman Havayolu Şirketi Germanwings, Almanya’nın başkenti Berlin’de bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan ‘Kültürler Karnavalı’na özel bir tarife uyguluyor.

       

Kültürler arasında yakınlaşmayı hedefleyen karnavalda, dünyanın her yöresinden gelen insanların uyum içinde yaşaması kutlanıyor. Çin’den, Güney Afrika’ya, Brezilya’dan Kore’ye farklı ülke ve kültürden gelen insanların yöresel kıyafetleriyle yaptıkları dans ve gösteriler ilgiyle izleniyor.
       
        Yaklaşık olarak 1,5 milyon ziyaretçinin katılması beklenen festival 21-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Dört gün boyunca sürecek olan festivalde egzotik yiyecekler, içecekler bulunurken birbirinden güzel konserler ve partiler de düzenlenecek.
       
        Geçen yıl Türklerin yoğun olarak yaşadıkları Kreuzberg semtindeki Hermannplatz meydanında başlayan geçit törenine, aralarında Türkiye ve çok sayıda Latin Amerika ülkesinin de bulunduğu toplam 70 ülkeden 4 bin 700 kişi, 90 süslü araçla katıldı.
       
        Alman Havayolu şirketi Germanwings de ‘Kültürler Karnavalı’na özel bir tarife uyguluyor. Germanwings, İstanbul- Berlin arasında haftada 3 gün Airbus A319 tipi uçaklar ile gerçekleştiriliyor. İstanbul uçuşları Sabiha Gökçen Havalimanından yapılıyor ve havalimanından Taksim’e uçak saatlerini yakalayacak biçimde servisler bulunuyor.
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika