spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Perşembe, 11 Nisan 2024

Germanwings ile Karnaval Keyfi

Seçtiklerimiz

Almanya’da düzenlenen en büyük şenliklerden biri olan Köln Karnavalı’na Germanwings fırsatları ile uçmanın tam zamanı!

Almanya’nın Köln kentinde her yıl 11. ayın 11’inde saat 11’i tam 11 geçe başlayan ünlü karnaval Şubat ayında da kaldığı yerden devam ediyor. 27 Şubat – 4 Mart tarihleri arasında sürecek karnavala şehir halkı kadar, şehre yurt içi ve yurt dışından akın eden 1,5 – 2 milyon insan da ilgi gösteriyor. Karnaval başta Köln, Düsseldorf ve Mainz kentleri olmak üzere ülkenin çeşitli kentlerinde büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Şehirde kapalı ve açık alanlarda çeşitli yürüyüşler, eğlenceler, maskeli balolar ve kutlamalar yapılıyor. Karnaval boyunca katılımcılar renk renk, çeşit çeşit kıyafetleriyle balo havası yaşatıyorlar. Şıklıktan öte yaratıcılığın öne çıktığı karnavalda giyimde, maskelerde ve makyajda birbirinden canlı ve parlak renkler kullanılıyor. Karnavalın üç ana figürü olan prens, çiftçi ve bakirenin yanı sıra kral, kraliçe ve Napolyon gibi çeşitli tarihi kişilikler ile hayvan figürlerine sıklıkla rastlanıyor.

Karnavalın ‘çılgın günleri’ şehrin cadde ve sokaklarında eğlenceli partilerle kutlanıyor. Barların ve pubların kapanış saatleri ise festivalin bitiş saatlerine göre değişiyor.

Tam bir eğlence merkezi olan Köln’e 39 Euro’dan başlayan fiyatları ile dikkat çeken Alman Havayolu şirketi Germanwings ile uçmak mümkün.

Alman havayolu şirketinin Türkiye’ye düzenlediği tarifeli uçuşların tümü, Airbus A319 tipi uçaklar ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştiriliyor. Taksim’den Sabiha Gökçen Havaalanına uçak saatlerini yakalayacak şekilde servis araçları kalkıyor. Almanya seyahatlerinde Germanwings avantajlarından yararlanmak isteyenler, Germanwings’in internet sitesinden veya uluslararası çağrı merkezinden rezervasyon yaptırabilirler.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika