spot_img
spot_imgspot_img
26.9 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Genç tasarımcı Dağhan, Aycı ile görüştü

Seçtiklerimiz

Pınar Karşıyaka Basketbol Kulübü’nün renk ve ambleminden oluşan tasarımı Türk Hava Yolları (THY) uçağına bilgisayar ortamında uygulayan üniversitesi öğrencisi Efe Dağhan, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı tarafından kabul edildi.

Yeşilköy’deki THY Genel Müdürlüğüne yaptığı ziyaretin ardından Atatürk Havalimanı’ndaki basın mensuplarına konuşan Dağhan, İzmir Üniversitesinde yazılım mühendisliği bölümü 3. sınıf öğrencisi olduğunu söyledi.

Dağhan, taraftarı olduğu Karşıyaka’nın Türkiye Basketbol Ligi’nde şampiyonluğa ulaşması ve Turkish Airlines Euroleague turnuvasına katılmasından dolayı THY’nin Airbus A330-300 tipi uçağına bu tasarımı yaptığını belirtti.

THY’nin sanal havacılık sitesindeki simülatörlerde zaman zaman uçuş yaptığını ifade eden Dağhan, "THY’nin başka kulüpler için uçak boyama yaptığını biliyoruz. Bunlardan birisi de ‘Neden Pınar Karşıyaka renklerinde olmasın?’ diye düşündüm. Sanal ortamda yaptığım uçuşlarda tamamen kişisel olarak kullanım amaçlı böyle bir boyama tasarladım" diye konuştu.

Tasarımın bazı sitelerde ilgi görmesinin ardından THY yöneticilerinin kendisini İstanbul’a davet ettiğini dile getiren Dağhan, Aycı ile görüşmekten dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Efe Dağhan, çocukluğundan bu yana pilot olmak istediğini anlatarak, "Bu bölümü seçmemdeki yegane sebep de üniversiteden mezun olduktan sonra THY’de pilot olarak işe başlayabilmekti. Boyamayı yaparken işin bu boyutlara gelebileceğini hiç düşünmemiştim" dedi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, Karşıyaka’nın renk ve ambleminin yer aldığı maket uçağı Dağhan’a hediye etti. Dağhan, THY Eğitim Merkezi’ni gezerek, simülatörde uçuş yaptı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika