spot_img
spot_imgspot_img
8.7 C
İstanbul
Perşembe, 29 Şubat 2024

G550 modelinin 500. teslimatı gerçekleştirildi

Seçtiklerimiz

DÜNYACA ÜNLÜ ÖZEL JET ÜRETİCİSİ GULFSTREAM,
 
G550 MODEL JETİN 500. SATIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ

 
 
Bugüne kadar dünyanın öncü havacılık firmaları ile ortaklık yapan KAAN AIR’ın bu sene Türkiye Ticari Satışlar Temsilcisi olduğu Gulfstream uçaklarının G550 modelinin 500. teslimatı gerçekleştirildi. Bu satışla G550 model iş jeti, havayollarının en popüler jetleri arasında yerini sağlamlaştırdı.
 
 
Sınıfında en geniş iş jeti yelpazesine sahip, iki adet sağlam Rolls-Royce BR710 C4-11 motorla çalışan 19 yolcu kapasiteli özel jet G550; 6,750 deniz mili/12501 kilometreyi durmadan geçebiliyor. Menzili 15 bin 500 kilometre olan G550, İstanbul kalkışlı Los Angeles veya Avustralya’ya yakıt ikmali yapmadan uçabiliyor. Uçak hizmet verdiği 10 yılı aşkın süredir, Londra’dan Tokyo’ya 11 saati biraz aşan ve Pekin’den New York’a 14 saatin altında kalan uçuşları da dahil olmak üzere elliden fazla şehirlerarası hız rekorunu elinde bulunduruyor.
 
 
Gulfstream Başkanı Mark Burns teslimatın duyurulduğu toplantıda yaptığı konuşmasında, "G550 model jetin 500. teslimatını gerçekleştirdik. Bu teslimat bugün dünyadaki en güvenilir ve en çok aranan uçaklardan biri olan G550’ye olan talebin sürdüğünü doğruluyor" dedi. Burns sözlerine "G550, sınıfının en iyisi, iş havacılık sektörü için çok yönlü bir uçak ve özel görevler için ideal bir platform olarak kalıcı bir üne kavuştu. G550 standartları oluşturdu, diğerleri de takip etti. Günümüzde G550’den daha uzağa uçabilen tek uçak yine bizim Gulfstream G650 ve G650ER modellerimizdir. G550, iş havacılığında yeni ideal haline gelen, ödüllü PlaneView kokpitine ilk sahip olan modelimiz. Uçağımızın, teknolojik ve güvenlik özellikleri, G550’ye prestijli Robert J. Collier Trophy ödülünü de kazandırdı." diyerek devam etti.
 
 
Kaan Air Hakkında:
 
Havacılık sektörünün öncü kuruluşlarından Kaan Havacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş., Başarı Holding bünyesinde 2000 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kaan Air 2002 yılından itibaren, helikopter satışı, kiralama, VIP taşımacılık, hava taksi, havadan fotoğraf ve film çekim faaliyetlerinin dışında, devlet ve özel sektörde gerçekleştirdiği kalite hedefli başarılı projelerle pazardaki varlığını güçlendirmeye ve büyütmeye devam etmektedir.
 
 
Kaan Air, dünyanın önde gelen farklı kategorideki helikopter üreticilerinin “exclusive” distribütörlüğünün yanı sıra orman yangınları ile havadan mücadele, elektrik iletim hatlarının havadan takibi gibi devlet ve özel sektöre gerçekleştirdiği çok çeşitli projelerle havacılık sektöründeki gelişime katkı sağlarken, diğer yandan pazardaki öncü konumunu her geçen gün daha da güçlendirmektedir. Uzun yıllardır İtalyan helikopter imalatçısı Leonardo Helicopters, Amerikan Enstrom ve Russians Helicopters/ Kamov distribütörlüklerini yapan Kaan Air, geçtiğimiz ay iş birliklerine bir yenisini daha ekleyerek dünyanın teknolojik altyapı bakımından en gelişmiş iş jeti üreticilerinden olan, ABD’li General Dynamics’in iştiraki Gulfstream uçaklarının Türkiye Ticari Satışlar temsilcisi olmuştur.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika