spot_img
spot_imgspot_img
21.4 C
İstanbul
Çarşamba, 22 Mayıs 2024

First Lady ölümden döndü

Seçtiklerimiz

ABD First Lady’si Michalle Obama’yı ‘i taşıyan başkanlık uçağı, askeri kargo uçağı ile havada çarpışma tehlikesi atlattı.

 

Amerikan Sivil Havacılık yetkilileri, konuya ilişkin yaptıkları açıklamada, Michalle Obama’yı taşıyan uçağın sadece bir kaç mil önünde seyreden bir askeri kargo uçağına çok yaklaşması sonucu Washington dışındaki bir askeri üsse zorunlu iniş yaptığını belirtti.

 

Sky News haberine göre iki uçak arasında 8 kilometrelik bir mesafe kaldığı açıklandı. Bu mesafe Ulusal Havacılık Dairesi’ne göre öndeki uçağın 200 tondan büyük olması durumunda tehlike yaratıyor.

 

Öndeki uçağın yaratacağı türübülansın arkadaki uçağın düşmesine sebep olabileceği ifade ediliyor. Öte yandan öndeki uçağın hızı daha az olduğu için bir çarpışma tehlikesi de mevcut.

 

Pilotun öndeki uçağa yaklaşıldığının anlaşılması üzerine uçağa irtifa kazandırarak askeri üsse geri döndüğü de gelen bilgiler arasında.

 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Hayrünüsha Gül de önceki haftalarda Kayseri’den dönerken makam arabasının şöförünün mide kanaması geçirmesi sebebiyle ölümle burun buruna gelmişti. Oldukça hızlı giden arabayı, korumaların kullandığı diğer araç ve Gül’ün kadın koruması zorlukla durdurmuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika