spot_img
spot_imgspot_img
19.5 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Eurocontrol, Kontrol altında

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Hava Seyrüsefer Daire Başkanı G. Betül DOĞAN, Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı (EUROCONTROL) Emniyet Düzenleme Komisyonu (SRC)’nda Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

 

Avrupa’nın en önemli havacılık örgütlerinden biri olan ve Avrupa Hava Trafik Yönetimi (ATM) sorumluluğu kapsamında Eurocontrol bünyesinde yürütülen kararlarda Türkiye’nin müdahale ve söz hakkı daha da etkin olacak.

 

Son dönemlerde Ülkemizin sivil havacılık alanında yaptığı atılımlar ve yoğun çalışmalar sayesinde önce PRC üyeliği, sonrasında Eurocontrol Geçici Konsey Başkan Yardımcılığı konularında görevlendirilmesinin ardından 12 Mayıs 2011 tarihinde Brüksel’de yapılan EUROCONTROL Geçici Konsey toplantısında yapılan oylamayla da SRC Başkan Yardımcılığı görevine ülkemizden bir temsilci getirilmiş oldu.

 

Böylelikle, Türkiye’nin Avrupa sivil havacılığında oynadığı rol, etkinlik ve katkı daha da artacak olup ayrıca Türkiye’nin Avrupa havacılığının ayrılmaz bir parçası olduğu gerçeği bir kere daha perçinlendi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika