spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

Etihad uçan dadı hizmetine başlıyor

Seçtiklerimiz

Uçakta turuncu önlükleriyle diğer görevlilerden ayrılacak olan Uçan Dadılar, çocuklu ailelere ya da yanında velisi olmadan seyahat eden çocuklara yardımcı olacak.
 
Dünyaca ünlü Norland College’dan çocuk psikolojisi ve sosyolojisi üzerine eğitim alan Uçan Dadılar çocuklardaki farklı davranış biçimlerini ve gelişim süreçlerini ayırt edebilecek, ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere aksiyon alabilecek. Alınan eğitim dadılara ayrıca uçuş sırasında çocukları eğlendirmek ve iletişim kurmak için de yöntemler sunuyor.
 
Uçan Dadılar uçuş sırasında ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak ve yanında velisi olmadan seyahat eden çocuklara yardımcı olmanın dışında diğer kabin çalışanlarına da ailelerle iletişim kurma aşamasında destek olacak. Dadılar, özel kitler sayesinde çocuklara el becerilerini kullanabilecekleri alıştırmalar yaptırarak uzun mesafe uçuşlarda oturarak geçirdikleri süreyi eğlenceli kılmaya çalışacak. Yaşı daha büyük olan çocuklara da onları zorlayıcı bilgi soruları içeren kısa sınavlar yapacak ve uçak mutfağında kısa bir tura çıkaracaklar. Uçuşun sonuna doğru ise Uçan Dadılar, ailelere süt şişelerini doldurarak ve ihtiyaçları olan su, meyve ve atıştırmalıkları sunarak yardımcı olacak. Dadılar ayrıca Abu Dabi’den transit uçuş yapacak olan ailelere Abu Dabi Havalimanı’ndaki çocuklara yönelik tesislerle ilgili bilgi vererek ailelerin uçaklarını bekleme sürecinde de rahat etmesini sağlayacak. 
 
Son birkaç ayda 300 Etihad Havayolları kabin görevlisi Uçan Dadılar hizmeti için zenginleştirilmiş bir eğitim programı aldı. Eylül ayında 60 görevli daha eğitim alacak ve 2013 yılının sonunda toplamda 500 Uçan Dadı, Etihad Havayolları’nın uçaklarında hizmet verecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika