spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Pazar, 21 Temmuz 2024

Etihad Havayolları yeni finansmanda 1,2 milyar ABD dolarına ulaştı

Seçtiklerimiz

Etihad Havayolları, küresel havacılıkta çevresel, sosyal ve yönetişim hedeflerine bağlı ilk sürdürülebilirlik bağlantılı kredide 1,2 milyar ABD doları topladı.

Kredi koşulları, ESG girişimlerine bağlı olan ve bağımsız olarak değerlendirilecek olan çok sayıda kilit performans göstergesiyle bağlantılıdır.

Etihad Havayolları, bu işlem için stratejik ortaklar ve finansörler olarak HSBC ve First Abu Dhabi Bank’ı seçti.İşlem, havayolu tarihindeki en büyük sürdürülebilir finansmandır .

2020’de türünün ilk örneği olan sürdürülebilirlikle bağlantılı bir geçiş sukuku ve 2019’da BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine bağlı bir kredi olmak üzere iki yenilikçi havacılık finansmanı anlaşmasını takip ediyor.

Etihad Havacılık Grubu Finans Direktörü Adam Boukadida şunları söyledi: “Etihad Havayolları, havacılıkta sürdürülebilir finansmana öncülük etti ve sürdürülebilirlikle bağlantılı bir ESG kredisi alan ilk havayolu olarak yenilikçi sicilimizi sürdürmekten gurur duyuyoruz.Operasyonlarımızı hem gezegenimizi hem de yerel topl

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika