spot_img
spot_imgspot_img
7.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

ESTÜ ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii arasında önemli protokol

Seçtiklerimiz

Eskişehir Teknik Üniversitesi ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii arasında lisansüstü eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı.

TUSAŞ Genel Müdürlük Binası’nda yapılan imza töreninde Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu ve Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil’in yanı sıra ESTÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Murat Tanışlı, TUSAŞ Akademi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, AR-GE Direktörü Prof. Dr. Erdal Çelik, TUSAŞ Lisansüstü Eğitim Programları Şefi Dr. Emre Doruk, Mühendislik Eğitimleri Müdürü Dr. Serhat Gül, TUSAŞ Üniversite İlişkileri Müdürü Süleyman Demir de hazır bulundu.

Üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesine katkı sağlaması yönünden önem taşıyan protokol ile Eskişehir Teknik Üniversitesi, Türkiye’deki 6 üniversite arasındaki yerini aldı.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde çalışan mühendislerin malzeme ve imalat konusunda kendilerini geliştirmelerine katkı sağlayacak olan yüksek lisans/doktora programı ile aynı zamanda yeni nesil malzemelerin ve ileri imalat tekniklerinin de geliştirilmesi sağlanacak.

TUSAŞ Akademi Başkanlığında, Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden uzman akademisyenlerin katılımı ile gerçekleşecek lisansüstü programda, şirketin kıdemli mühendis kadrosu da işlenecek olan derslere katkı sunacak.

İlk olarak 2022-2023 güz döneminde bu alanda çalışan 19 mühendis yüksek lisansa,11 mühendis doktora programına kabul edilecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika