spot_img
spot_imgspot_img
8.7 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Estonian Air 3. Yeni Nesil Uçağını Teslim Alıyor

Seçtiklerimiz

Kanadalı uçak yapımcısı Bombardier Aerospace, Estonian Air’e üçüncü CRJ900 Yeni Nesil bölgesel jetini teslim etti. Jet, Estonia’ya 16 Ocak sabahı varacak ve ilk uçuşunu 18 Ocak Tallinn – Kopenhag güzergahında yapacak.

Boeing 737 ve Saab 340’a paralel olarak, Estonian Air uçuşları yıl başında Estonia’ya teslim edilen iki yeni CRJ Yeni Nesil uçağıyla servis ediliyor. Toplamda, Estonian Air Kanadalı uçak yapımcısından üç yeni CRJ900 Yeni Nesil uçağı sipariş etti.

Estonian Air, yedi yeni nesil bölgesel jetle 2012 yaz programının servisini sunmak amacıyla takımına daha fazla yeni nesil uçak ekleme konusunda görüşmeler yapıyor.

B737 takımından bölgesel jetlere geçmek, Estonian Air’e uçuş sıklıklarını arttırma, yeni güzergahlar ekleme ve Avrupa’daki ana güzergahlara günlük servisleri en azından iki katına çıkarma olanağı sağlıyor.

Estonian Air, Tallinn Havaalanı’ndaki en büyük şirket. Estonian Air, Estonia ve dünyanın geri kalan yerleri arasındaki bağlantıyı, bir network taşıyıcı merkezi olarak rekabeti arttırmak amacıyla geliştirmeye odanlanıyor. 2012’de, Estonian Air, uçuş sıklıklarını arttıracak ve İskandinavya’daki bölgesel merkezlerin yanı sıra Avrupa’nın en önemli şehirlerinde yeni güzergahlar açacak.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika