İlerleyen günlerde yamaç paraşütü eğitimine başlayacaklarını ifade eden Akbaba, şöyle konuştu: "Kulübümüz bünyesinde gençlerimizin Türk Hava Kurumu’nun Eskişehir’deki havacılık tesisinde verilen eğitimlerden yararlanmalarını sağlayacağız.
Çalışmalar kapsamında teorik eğitim ve yer çalışması Ereğli’de, uçuş eğitimleri de Çaycuma’da yapılacak. Bununla birlikte okullarımızda model uçak eğitimleri verilecek. Bu alanda da genç sporcuların yetiştirilmelerine olanak sağlayacağız."