spot_img
spot_imgspot_img
19.9 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Engelliler, THK İnönü Havacılık Eğitim Kampı’nı gezdi

Seçtiklerimiz

Türk Hava Kurumu (THK) Polatlı Şubesi, engelli ‘genç kanat’ kursiyerlerine THK Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’ni gezdirdi. Model uçak kursuna katılan 41 engelli öğrenci ve yakını, eğitim kampındaki havacılık faaliyetlerini yakından görme ve inceleme fırsatı buldu. Kursiyerlere, THK Polatlı Şube Başkanı Ahmet Erdoğan, Türkiye Beyazay Derneği Polatlı Şube Başkanı Ziya Suluyer ve Model Uçak Eğitmeni Şermin Gedik de refakat etti.

THK Polatlı Şube Başkanı Ahmet Erdoğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, engelli bireylerin de havacılık faaliyetlerinde yer almaları için gayret gösterdiklerini ifade etti. Erdoğan, engelli ve engelsiz bütün bireylere havacılığı sevdirmek için yıl boyunca çeşitli faaliyetler gerçekleştirdiklerini belirtti.

Dernek Başkanı Ziya Suluyer ise eğitim her engeli aşar felsefesiyle, ilçedeki engelli bireylere çeşitli kurumlarla işbirliği halinde kurs düzenlediklerini, THK maket uçak kursundan yararlanan engelli bireylerin bir şeyleri başarmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika