spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Emirates ve flydubai, Güçlerini Birleştiriyor

Seçtiklerimiz

İki Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates ve flydubai, geniş çaplı bir ortaklığa imza atarak yolcularına benzersiz seyahat seçenekleri sunuyor
 
 
 
Emirates ve flydubai, yeni bir ortaklığa imza atarak iki yüz ’den fazla destinasyona erişim sağlıyor. Yönetimleri birbirlerinden bağımsız şekilde devam eden iki havayolu, operasyon büyütme ve büyümeye ivme sağlama gibi konularda birbirlerinin ağını kuvvetlendirecek.
 
 
 
Yenilikçi nitelikteki ortaklık, kod paylaşımının ötesine geçerek koordinasyon imkânı veren programlamayla beraber bütünleşik ağ ortaklığını içeriyor. Bu ortaklık modeli flydubai müşterilerine Emirates’in bünyesinde bulunan altı kıtaya yayılmış, dünya çapındaki uçuş noktalarından kusursuz şekilde yararlanma imkânı tanıyor. Emirates müşterileri ise flydubai’nin kuvvetli bölgesel ağına erişim kazanıyor.
 
 
 
Her iki havayolu ultra modern özelliğiyle ön plana çıkan ve bugünlerde en fazla uluslararası yolcu ağırlayan Dubai Uluslararası Havalimanı’nda kusursuz bir seyahat deneyimi sunmak amacıyla kendi sistemlerini ve operasyonlarını yönettikleri merkezlerini geliştirecekler.
 
 
 
Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Saeed Al-Maktoum ortaklık hakkında: “Emirates Grubu ve flydubai’nin ortaklığı Dubai Havacılık sektörü için heyecan verici ve önemli bir gelişme. Yıllar içinde hem bağımsız hem de başarılı bir şekilde büyüyen iki havayolu şirketinin bu ortaklığı uçsuz bucaksız bir değer ortaya çıkartacak. Her iki şirketin birbirini tamamlayıcı modeli sayesinde bu değer hem kendilerine hem müşterilere hem de Dubai’ye büyük yarar sağlayacak” dedi.
 
 
 
Emirates günümüzde geniş gövdeli 259 uçak kapasitesiyle 157 noktaya, sadece kargo amaçlı olarak da 16 noktaya uçuyor. flydubai ise 58 adet yeni nesil Boeing 737 uçağıyla 95 noktaya hizmet gerçekleştiriyor. Birleştirilmiş ağın mevcut hali ise 216 farklı turistik noktayı içeriyor.
 
 
 
Söz konusu ortaklık iki havayolu şirketinin ağ ve programlamalarını optimize edip şehirler arasında yeni bağlantılar yaratarak müşteriler için daha iyi seçenekler yaratmayı amaçlıyor. Bu ortaklık sayesinde iki havayolu şirketi, aynı zamanda birbirlerini tamamlayan ağları üzerinden birbirlerini trafik açısından destekleyebilecek. Birleştirilmiş ağın 2022’ye kadar 380 uçak kombinasyonu ile 240 noktaya ulaşması bekleniyor.
 
 
 
Emirates ve flydubai ekipleri ayrıca ticari, ağ planlama, havalimanı operasyonları, müşteri deneyimi ve sadakat programı düzenlemesi gibi hizmetleri kapsayan bir dizi girişim üzerinde çalışıyor.
 
 
 
Önümüzdeki aylarda imkanları sunulmaya başlanacak olan ortaklığın ilk genişletilmiş düzenlemeleri ise 2017’nin son çeyreğinde başlayacak. Konuyla ilgili diğer detaylar gelecekte paylaşılacak.
 
 
 
Dubai devletinin yatırım şirketi olarak bilinen Invesment Corporation of Dubai (ICD)’nin tamamına sahip olduğu Emirates ve flydubai operasyonlarını bağımsız şekilde ve farklı yönetim ekipleriyle sürdürmeye devam edecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika