spot_img
spot_imgspot_img
7.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Emirates, Uçuş Eğitimi Akademisi Kuruyor

Seçtiklerimiz

Emirates Havayolu, 110 milyon Dolar’lık yatırımla, bir dönemde 400 öğrenciye hizmet verecek olan Özel Uçuş Eğitimi Akademisi’ni kuruyor.  İlk kez Dubai’de BAE ulusal pilot adaylarının yetiştirmesine olanak tanıyacak olan akademi Emirates’in Uçuş Eğitimi Organizasyonu (FTO- Flight Training Organisation) bünyesinde kurulacak. Kurs bünyesinde, uçuş eğitiminin yanı sıra havacılığa hazırlık kursu ve Havayolu Taşımacılığı Pilot Lisansı birimi de yer alacak.  

Üç yıllık yoğun eğitimi başarıyla tamamlayan öğrenciler, mezun olduklarında Ticari Pilot Lisansı almaya hak kazanacak ve özel hava aracı tipi eğitimlerine başlamaya hazır hale gelecekler. 

İnşaatına 2012’nin ilk çeyreğinde başlaması planlanan akademinin 2013’ün üçüncü çeyreğinde tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor. Tam entegre şekilde tasarlanan tesiste, derslikler, öğrenciler için konaklama alanları ve yer eğitimi simülatörleri ve uçuş eğitimleri yer alacak. Havacılık eğitiminde dünya çapında en iyi standartları yakalamak isteyen Emirates, tesisin en ileri teknoloji donanım ve eğitmenlere sahip olması için sektör liderleriyle yakın temas halinde çalışıyor. 

Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve CEO’su Şeyh Ahmed bin Said El-Maktum havacılık sektörünün büyük bir hızla büyüdüğünü ve bu büyümenin önemli unsurlarından birinin de eğitimli pilotlar olduğunu belirterek “Akademi’de kendi BAE Ulusal Cadet pilotlarımızı yetiştirmenin yanı sıra diğer taşıyıcılara ait çok sayıda pilotu başlangıç seviyesinden itibaren yetiştirme kapasitesine de sahip olacağız ve bölgede eğitim alanında mükemmeliyeti yakalayacağız. Sektör lideri olarak, tesisimizde eğitim gören pilot adaylarının sektörün belirlediği en yüksek standartları karşılaması bizim için son derece önemli.

Her ne kadar Emirates mevcut pilot eğitimi sağlayıcılarıyla güçlü ilişkiler içinde olsa da kendi pilot eğitim tesisimizi açma zamanının geldiğine inanıyoruz. Orta Doğu havacılık sektörünün başlıca uluslararası merkezlerinden biri haline geldi ve Dubai merkezli bu eğitim merkezi, bölgedeki pilot ihtiyacını karşılama konusunda önemli bir rol oynayacak” dedi.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika