spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Emirates,ücretsiz bagaj hakkını artırıyor

Seçtiklerimiz

Afrika’da yaygın uçuş ağına sahip dünyanın en büyük havayolu şirketi Emirates, bu kıtadan uçan tüm yolcularına daha fazla ücretsiz bagaj hakkı hizmeti sağlamaya başladı.
 
 
İnsanlar ile mekânları birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Afrika Kıtası’ndan gerçekleştirdiği tüm uçuşlarda üç kabin sınıfından herhangi birinde seyahat eden yolculara ücretsiz ekstra bagaj hakkı sunuyor.
 
 
Economy Class yolcuları, bagaj hakkının toplam 30 kg’dan 46 kg’a çıkarılmasıyla her biri 23 kg olmak üzere 2 bagaj hakkına sahip olurken Business Class yolcuları için 40 kg olan toplam bagaj hakkı, her biri 32 kg olmak üzere toplam 64 kg’a çıkıyor. First Class yolcuları, daha önceden 50 kg olan toplam bagaj hakkının 64 kg’a çıkarılması ile her biri 32 kg olan iki bagaj hakkına sahip olacak. Buna ek olarak, çocuklar da 23 kg’a kadar, 1 adet bagaj hakkına sahip.
 
 
Artırılan bagaj hakkı Cezayir, Angola, Fildişi Sahilleri, Mısır, Etiyopya, Gana, Kenya, Fas, Mauritius, Nijerya, Senegal, Seyşeller, Güney Afrika, Sudan, Tanzanya, Tunus, Uganda, Zambiya ve Zimbabve ülkelerinden Emirates ağındaki tüm diğer ülkelere yapılan gidiş-dönüş uçuşlarında geçerli olacak. Satış yapılan yere bağlı olmadan, artırılan bagaj hakkı tüm yolculuk için geçerli olacak.
 
 
 
Emirates Afrika Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Orhan Abbas, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Emirates olarak yolcularımıza, gerek havada gerekse de karada ödüllü ürün ve servislerle nasıl daha iyi hizmet verebileceğimize odaklanıyoruz. Artırılan bagaj hakkı, seyahat edenlerin Emirates’i seçmeleri için güçlü bir neden oluşturacak. Yolcular Afrika’dan Emirates ağındaki dünyanın herhangi bir yerine kişisel veya iş ile ilgili sebeplerle yapacakları yolculuklarda daha fazla eşya taşıma şansı elde edecekler” dedi ve ekledi: “Afrika’da hizmet verdiğimiz 22 noktaya Dubai’den haftada kalkan 370 uçuş ile bu kıta bizim için büyük önem taşıyor. İnanıyoruz ki bu yeni uygulama başta Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya Pasifik olmak üzere Afrika ile dünya ağımız arasındaki ticari ve turizm bağını kuvvetlendirecek”.
 
 
 
Emirates’in merkez bölgesi Dubai ile Afrika’daki 22 güzergâhı arasında uçan yolcuları, yüzlerce müzik kanalı ve görsel eğlence sunan Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice ile vakit geçirirken lezzetli yemeklerin ve Afrika ülkelerini de kapsayan uluslararası kabin ekibinin hizmet ve konukseverliğinin tadını çıkaracak.
 
 
 
Yeni güzergâhların yanı sıra Emirates, var olan noktalara artırdığı uçuş sayısı ve artan yolcu ve kargo ihtiyacını karşılamak için kullanıma aldığı daha büyük uçakları ile Afrika’daki varlığını güçlendiriyor.
 
 
Yeni uygulama, biletlerini 15 Nisan 2016 tarihinden önce almış yolcuları kapsamayacak.
 
 
 
Emirates hakkında:
 
Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde uluslararası ödül kazandı. Emirates, yolcularını altı kıtada, 81 ülkede 153 destinasyona taşıyor. 251 adet geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçakla faaliyet gösteren Emirates’in toplam değeri 122 milyar doların üzerinde 252 uçak siparişi bulunuyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika