spot_img
spot_imgspot_img
16.4 C
İstanbul
Pazar, 19 Mayıs 2024

Emirates’ten  Ramazan’da iftar servisi

Seçtiklerimiz

Emirates, Ramazan ayının gelenekleri ve değerlerine uygun olarak oruç tutan yolcuları için iftar servisi verecek.  Emirates uçuşlarında Ramazan ayı süresince, gün batımı sırasında uçakta olan yolculara iftar saatinin geldiği pilot tarafından bildirildikten sonra iftar servisi başlayacak. 

       

Humus, küçük Arap ekmeği, pide, geleneksel piliç çevirme, Antep fıstıklı  baklava, hurma, muz, ayran, kuru kayısı, erik ve kavrulmuş bademin içinde olduğu geleneksel Arap yemeklerinden oluşan iftar paketleri uçakta bulunan oruçlu yolculara servis edilecek. Emirates şefleri tarafından özenle hazırlanan iftar paketleri Ekonomi servisinde seyahat eden yolculara ikram edilirken, Business Class ve First Class yolculara da benzeri bir menü sunulacak. 

       

Uçakta verilen yemek servisinden sorumlu Emirates Başkan Yardımcısı Robin Padgett, “Ramazan ayı süresince oruç tutan Müslüman yolcularımızı rahat ettirmek bizim önemli bir görevimiz. Başlattığımız iftar servisinin bu anlamda başarılı olacağını düşünüyoruz. Oruç tutmayan yolcularımız ise Ramazan süresince Emirates’in kusursuz lezzetlerinin keyfini çıkarmaya devam edebilecek.” dedi.

       

Emirates Havayolu, İstanbul – Dubai arasında, genellikle uzun menzilli uçuşlarda tercih edilen, üstün teknolojiye sahip ve geniş gövdeli Boeing 777 tipi uçaklar ile uçuyor. Ortalama filo yaşı 5 yıl olan EMIRATES, 147 uçağı ile gökyüzünün en genç filolarından birine sahip. Dünyanın en hızlı büyüyen uluslararası havayolu şirketleri arasında yer alan EMIRATES, İstanbul’dan gerçekleştirdiği 11 uçuş ile yolcularını 60’ın üzerinde ülkede 100’ü aşkın noktaya taşıyor.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika