spot_img
spot_imgspot_img
16.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Emirates’ten Ramazan’da iftar servisi

Seçtiklerimiz

Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla, Emirates oruç tutan yolcularının sağlığını ve konfornu düşünerek bir çok uygulama hayata geçirdi.

Bu çerçevede imsak ve iftar vakitlerini hesaplayan bir uygulama sunan Emirates, havacılık sektöründe bir ilke imza attı. Dubai Astronomi Grup işbirliği ile geliştirilen söz konusu uygulama uçuş esnasında uçağın bulunduğu enlem, boylam ve yüksekliği dikkate alarak imsak, iftar ve namaz vakitlerini kesin olarak hesaplanmasını sağlıyor. Örneğin; günbatımı sırasında uçuşta olan yolculara kaptan pilot tarafından iftar saati hakkında bilgi verilecek. Bu yeni araç, Emirates’in her yıl çıkardığı ve her uçuşta yolcularına sunduğu iftar ve sahur saatleri kitapçığını destekleyecek şekilde geliştirdi. Yeni uygulama, Emirates’in tüm uçuşlarında bulunuyor.

Emirates İkram Ekibi Ramazan’a özel menü iftar paketleri de hazırladı. Ramazan ayının kültür ve değerlerine uygun olarak hazırlanan paketler, iftar saatine göre uçuş öncesi Emirates Terminal 3’ten veya uçuş sırasında servis ediliyor. Emirates Şefleri tarafından hazırlanan iftar paketleri, ekonomi, Business ve First class seyahat eden tüm yolculara sunuluyor.

Emirates Başkan Yardımcısı Robin Padgett, ‘Müşterilerimizin kültürel çeşitliliğine büyük saygımız var; oruç tutmayan yolcularımız da Emirates’in dünyaca bilinen birinci sınıf yemeklerinin tadını çıkarmaya devam edecek.’ diyor.

Ayrıca, Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi olan ‘ice’ta Ramazan Ayına özel film ve diziler de yolcuların beğenisine sunuluyor. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika