spot_img
spot_imgspot_img
9.4 C
İstanbul
Cumartesi, 20 Nisan 2024

Emirates’ten ‘Bir Gülümseme Paylaş’ Kampanyası

Seçtiklerimiz

Havayolu şirketi, “Share a Smile/Bir Gülümseme Paylaş” adını taşıyan kampanya için kabin ekiplerinde çalışanların tüm dünyadan ilginç deyim ve selamlamalarla yer aldığı 14 farklı dilde 29 video hazırladı.

Emirates’in dünya çapında farklı kültürlerden ve farklı coğrafyalardan insanları yeni kültürleri keşfetmeye ve paylaşmaya teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen söz konusu kampanya, aynı zamanda “Hello Tomorrow/ Yarınlara Merhaba” kampanyasının da bir parçası.

Emirates Havayolu ve Grubu Başkan Yardımcısı Sir Maurice Flanagan kampanyanın seyahatseverler için eğlenceli bir kültürel anlayış oluşturacağını söyleyerek şöyle devam etti: “Yerel deyimleri araştırdığımızda ilk başta kulağa garip gelse de tercüme edildiğinde uluslararası bir anlam kazandığını farkettik. ‘Share a Smile’ kampanyasının amacı da, farklı kültürler hakkında eğlenceli bir şekilde bilgi edinilmesini sağlamak.”

Emirates çalışanları 55’ten fazla dil konuşuyor

Emirates’in Servis Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Terry Daly ise kabin  ekiplerinin 55’ten fazla dil konuşuyor olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Her uçuşumuzda o uçakta hangi dillerin konuşulduğunu duyuruyoruz. Emirates ile uçarken ana dilinizi konuşan bir kabin görevlisinin bulunma olasılığı çok yüksek. Bu da yolcularımızın kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oluyor.”

İnsanları gülümsetmek amacıyla tasarlanan 15 saniyelik eğlenceli videolarda Emirates’in kabin ekipleri Rusça, İngilizce, Çince gibi 14 dilde kullanılan popüler deyimlerin anlamlarını açıklıyor. ‘Don’t make an elephant out of a fly’ (Rusça), ‘You’re so pretty it made a bang’ (Kanton Çincesi), ‘You’re the cat’s whiskers’ (İngilizce). Ayrıca ekiplerin bu videoları çekerken yaşadıkları eğlenceli dakikaları gösteren bir kamera arkası videosu da bulunuyor out-takes video.

Kampanyada yer alan 29 video 14 farklı dilde çekildi: Arapça, Kanton Çincesi, İngilizce, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Japonca, Korece, Çince, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Türkçe. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika