spot_img
spot_imgspot_img
26.9 C
İstanbul
Cuma, 14 Haziran 2024

Emirates mobil hizmetinin 10. yılını kutluyor

Seçtiklerimiz

Emirates, uçak içi mobil telefon bağlantı hizmetinin 10. yılını kutluyor.

 

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, uçaklarında mobil telefon kullanım imkânı sağlamasının 10. yılını kutluyor.
 
Uçak içi yeniliklerin küresel lideri olan Emirates, 2008 Mart ayında, müşterilerinin kendi mobil telefonlarından çağrı yapıp, çağrıları alabilmesi ve SMS mesajları gönderebilmesine izin veren ilk havayolu şirketi olarak tarih yazmıştı. Havayolu şimdi bu hizmetinin 10. Yılını kutluyor.
 
Bu hizmetin başlangıcı 20 Mart 2008 tarihinde, Emirates’in Dubai’den Kazablanka’ya olan EK751 uçuşunda gerçekleştirilmişti. O zamandan beri, 2,8 milyondan fazla çağrı yapıldı ve bunların %60’ı uçaktan yapılırken, bir milyondan fazla çağrıya da Emirates’te seyahat etmekte olan yolcular tarafından cevap verildi. Kaydedilen en uzun arama, 3 saat 50 dakika ile 5 Şubat 2018 tarihinde Orlando’dan Dubai’ye yapılan uçuşta gerçekleşti. Ayrıca son 10 yılda, 87 milyon SMS mesajı alınıp gönderildi.
 
Emirates, uçak içi bağlantı ve eğlence konusunda, inovasyonun öncüsüdür. Emirates, 2008 yılında uçuş sırasında mobil telefon kullanımına izin vermesinin yanı sıra, 1992 yılında, filosundaki her uçakta yer alan her koltuğa TV ekranı kullanımı sunan ilk havayolu şirketi olmuştu. Bugün, şirket havada en kapsamlı ve son teknoloji ürünü eğlence ve iletişim hizmetlerini yolcularına sunuyor. Ödüllü uçak içi eğlence sistemi olan ice, şu anda dünyanın her yerinden 700 film de dahil, 3,500’den fazla eğlence kanalı ile hizmet veriyor. Bu eşsiz içerik çeşitliliği, daha da fazla seçenek sunarak büyümeye devam ediyor.
 
Emirates, müşterilerine bağlantı ve canlı TV imkânı sağlamak için, sürekli yatırım yapıyor. Tüm Emirates uçaklarının %70’den fazlası, Boeing 777-200LR ve 777-300ER filolarının tamamı dahil, Canlı TV hizmeti veriyor. Wi-Fi bağlantısı, filonun %98’inde mevcut ve bunlara A380s, 777-300ER ve 777-200LR uçakları da dahil. Tüm kabin sınıflarındaki müşteriler, 20MB ücretsiz Wi-Fi verisi alabiliyor ve her ay, yaklaşık bir milyon yolcu, uçuş sırasında internete bağlanabiliyor.
 
Emirates uçakta sunduğu Wi-Fi hizmetindeki gelişimin bir parçası olarak, Skywards üyeleri, üyelik sınıfına bağlı olarak, First Class ya da Business Class’ta seyahat eden yolcular ücretsiz Wi-Fi da dahil, özel hizmetlerden faydalanabiliyor.
 
Emirates, 2017 yılında, TripAdvisor Travelers’ Choice® (Seyahat Edenlerin Tercihi) Ödüllerinde Dünyanın En İyi Havayolu Şirketi seçilmişti. En son, geçtiğimiz hafta Çin, Şanghay’daki APEX Asia’da gerçekleştirilen 2018 APEX Yolcuların Tercihi Ödülleri töreninde, Ortadoğu’daki En İyi Eğlence, Ortadoğu’daki En İyi Uçak içi Wi-Fi veOrtadoğu’daki En İyi Genel Deneyim ödüllerine layık görüldü.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika