spot_img
spot_imgspot_img
27.7 C
İstanbul
Perşembe, 20 Haziran 2024

Emirates’e Global Finance’ten Yenilikçilik Ödülü

Seçtiklerimiz

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Global Finance’ın, 2018 Ortadoğu Kurumsal Yenilikçisi Ödülü’nü kazandı.

Ürün ve hizmet yenilikleri söz konusu olduğunda, sürekli ileriyi düşünme geleneğine sahip olan Emirates, Global Finance 2018 Ödülleri’nde, Ortadoğu’nun Kurumsal Yenilikçisi Ödülü’nü kazandı. Emirates’in, yolcu deneyimini arttıran ve sıra dışı hizmet kültürünü destekleyen modern uçuş konseptleri ve kabin ürünlerine yaptığı yatırımlar, bu ödülle bir kere daha ön plana çıkmış oldu.

 
Global Finance’ın, 19 yıldır devam eden En İyi Dijital Banka Ödülleri’nin bir uzantısı olan Yenilikçilik Ödülleri, inovasyon kültürünü ve yüksek kusursuzluk standartlarını teşvik eden ve yaygınlaştıran ve ilgili endüstrilerinde öncü olan şirketlere veriliyor.
 
Önde gelen finans kuruluşları, finans teknolojisi kuruluşları ve dijital dünyada ve inovasyon alanında etki sahiplerinin katıldığı Global Finance ödül törenine, Emirates’in Kıdemli Kurumsal Hazine Başkan Yardımcısı Nirmal Govindadas katıldı ve ödülü şirket adına aldı.
 
Emirates, Kasım ayında, milyonlarca dolarlık yatırım yaparak yenilediği tamamen kapalı First Class özel süitleri de dahil, Boeing 777-300ER kabinlerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Şirket otomotiv endüstrisinden esinlenerek Mercedes’le yakın işbirliği içerisinde, konfor ve işlevsellik kazandıran bir dizi tasarım ayrıntısı üzerinde çalışma gerçekleştirdi.

Sonuçta, aydınlatma ve iklimlendirme kontrol özelliği sunan kişiye özel süitler elde edildi. En son teknolojiye uygun tasarlanan, yolculara NASA’dan ilham alınan ‘sıfır-yerçekimi’ oturma pozisyonu sunan, gerçek zamanlı, fiber-optik kamera teknolojisine sahip, sanal pencereler ve First Class müşterilerine yönelik kişisel video arama hizmeti gibi dünyada bir ilk olan uygulamalar sağlandı.

 
Emirates ayrıca, Boeing 777-200LR uçağında yeni bir konfigürasyonunu içeren, ilk kez 2-2-2 düzeni ile oluşturulan, daha da geniş koltuklara sahip olan, yeni Business Class kabini duyurdu.

150 milyon ABD doları bedelindeki yatırım neticesinde, filodaki, 38 Business Class koltuğu ve 264 Economy Class koltuğu bulunan, 10 adet 777-200LR uçağın yeniden dekore edilmesi sağlanmış olacak.

Emirates’in yenilenen A380 uçak içi lounge’u da geçen yıl hizmete girdi ve modern dekorasyonu, daha fazla koltuk seçeneği, ruh haline uygun ışıklandırma ve diğer teknolojik özellikleri ile yolcularını memnun etmeye devam ediyor.

 
Emirates, endüstrideki en kapsamlı uçak içi eğlence sistemi olan ice ile tüm sınıflardaki yolcularına birçok eğlence seçeneğini sunmak üzere yatırım yapmayı sürdürüyor. Skytrax Ödülleri’nde 14 kez “En İyi Uçak İçi Eğlence Sistemi” ödülünü alan ice dünyanın her yerinden gelen, 900’e yakın film de dahil, 3.500’den fazla kanal içeriyor

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika