spot_img
spot_imgspot_img
13 C
İstanbul
Cuma, 19 Nisan 2024

Emirates, Boston Uçuşlarına Başlıyor

Seçtiklerimiz

Boeing 777-200LR uçaklarıyla gerçekleştirilecek uçuşlarla Skytrax 2013’te “Dünyanın En İyi Havayolu” ödülünü kazanan Emirates, 10 Mart 2014’ten itibaren her gün Boston Logan Uluslararası Havalimanı’na uçacak. Boston hattı Emirates’in ABD’deki 8’inci, Kuzey Amerika’daki 9’uncu ve Amerika kıtaları genelindeki 12’inci hattı olacak.

Emirates Havayolu ve Grubu Başkanı ve CEO’su Şeyh Ahmed bin Said El Maktum: “Boston seferlerimiz Kuzeydoğu ABD’ye açılan bu heyecan verici kapıyı daha da geliştirecek. Yolcu talebine dayanarak, ABD faaliyetlerimizi daha da geliştirerek Massachusetts eyaleti ve New England bölgesinde her iki yönde ticaret ve turizm kanallarını canlandırmak için doğru bir zaman olduğuna inanıyoruz” dedi.

10 Mart 2014’te başlayacak EK237 sefer sayılı uçuş, Dubai’den 09:45’te hareket edecek ve 15:15’te Boston’a varacak. EK 238 sefer sayılı dönüş uçuşu ise Boston’dan 22:55’te hareket ederek ertesi gün 19:10’da Dubai’ye varacak. JetBlue ile yapılan anlaşma bünyesinde, Emirates ve JetBule yolcuları karşılıklı uçuşlarda seyahat edebiliyor ve iki taraflı mil kazanıyor.

Massachusetts’in en büyük ve Amerika’nın en eski şehri olan Boston, yılda 12 milyon ziyaretçi alıyor. Aralarında Harvard Üniversitesi’nin de bulunduğu önemli eğitim ve sağlık kurumlarıyla dünya çapında üne sahip Boston, ulaşım alanında ise 1987’de Amerika’nın ilk yeraltı metro sisteminin başlatıldığı şehir olarak biliniyor. Commonwealth Avenue’daki Boston Üniversitesi Köprüsü, uçan bir uçağın altından geçen arabanın altından geçen trenin altından teknenin geçebildiği tek yer olma özelliği taşıyor.

Amerika uçuşlarına 2004’te New York ile başlayan Emirates, 134 destinasyondan oluşan uçuş ağında yer alan Amerika’daki 7 destinasyona, aralarında en iyi uçaklarından Airbus A380’in de yer aldığı 200’ün üzerinde modern uçakla hizmet veriyor. Emirates’in Dubai merkezinde özel olarak inşa edilen dünyanın ilk A380 terminali bulunuyor ve sektörün en büyük First ve Business Class dinlenme salonlarına ev sahipliği yapıyor.

Boston uçuşlarına tahsis edilen Boeing 777-200LR uçaklarında tüm class’lardaki müşteriler gurme şefler tarafından hazırlanan yemeklerin tadını çıkarırken, ice Digital Widescreen uçak içi eğlence sisteminde yer alan 1500’ün üzerinde film, TV, müzik ve oyun kanalı arasından dilediği tercihi yapabiliyor. Çok sayıda dil bilen iyi eğitimli kabin ekibi, gökyüzünün en sıcak konukseverliğiyle sizleri bekliyor.  

Emirates 2013’te şimdiye kadar Varşova, Cezayir, Tokyo Haneda ve Stockholm seferlerini başlattı. Önümüzdeki aylarda ise Filipinler’in Clark Uluslararası Havalimanı’na, Milan ile New York arasında, Gine’de Conakry’ye, Pakistan’da Sialkot’a, Kabil, Kiev Taipei’ye uçuşları başlayacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika