spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Perşembe, 13 Haziran 2024

Emirates Bangkok’a A380 uçuş sayısını artırıyor

Seçtiklerimiz

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, Dubai ve Bangkok arasında gerçekleştirdiği günlük uçuşlardaki A380 modeli uçaklarının sayısını fazlalaştırarak, uçuş başına 255 ve haftada 3.570 koltuk kapasitesini arttırırken,  Bangkok’a konforlu ve rahat bir uçuş sağlayacak.

Emirates Ticari Operasyonlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Barry Brown konuya dair yaptığı açıklamada: “Tayland Emirates için önemli bir pazar. 2009’da Tayland’a başlattığımız ilk çift katlı A380 uçuşu yolcular  arasında son derece popüler hale geldi. Yeni eklenen A380 uçuşu ile daha fazla yolcuya hizmet vereceğiz” dedi.   Brown, Dubai-Bangkok hattının iş adamı ve turistler için popüler bir destinasyon olduğunu belirterek yeni eklenen A380 servisinin, büyüyen yolcu talebini karşılarken aynı zamanda seyahat bağlantıları sayesinde ülkeye önemli ekonomik faydalar sağlayacağını sözlerine ekledi.

Emirates’in Tayland ve Dubai arasında hizmet veren A380 uçağı, 58 Business Class yatağa dönüşebilen koltuk ve 557 Ekonomi Sınıfı koltukla toplamda 615 yolcu taşıma kapasitesine sahip.

Emirates, filosundaki 64 ve sipariş halindeki 76 adet A380 uçağı ile dünyada A380 uçağını kullanan en büyük havayolu olarak kabul ediliyor. Emirates, endüstride yenilik ve konfor standardı haline gelen A380 uçakları ile 34 farklı varış noktasına uçuş gerçekleştiyor. Bu uçuşların 11’i Auckland, Bangkok, Pekin, Brisbane, Hong Kong, Melbourne, Perth, Seoul, Singapore, Şangay ve Sidney gibi Uzakdoğu ülkelerine yapılıyor.

Bangkok uçuşları, saat 03.30’da EK376 sefer sayılı uçuş ile Dubai’den hareket ederek aynı gün saat 12.35’te Suvarnabhumi Uluslararası Havalimanı’nda varıyor Tayland’ın başkentine ulaşmak isteyen Kuzey Avrupa’daki yolcular arasında çok popüler olan bu uçuşlar, Avrupa ve Afrika destinasyonları ile sorunsuz bir şekilde bağlantı sağlıyor.

Dönüş uçuşları, Körfez ülkelerinde yaşayanlar için otellerin check-out sürelerine uygun olarak, saat 16.00’da EK377 sefer sayılı uçuşu ile Bangkok’tan hareketle başlayarak, aynı gün saat 19.55’te Dubai’de son buluyor. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika