7.5 C
İstanbul
Cuma, 21 Ocak 2022

Emirates, Avustralya’ya Olan Seyahat Talep Kapasitesini Artırıyor

Haftanın Haberleri

Emirates, Avustralya’ya Olan Seyahat Taleplerini Karşılamak için Seferleri Sıklaştırarak, Kapasitesini  Artırıyor 

  • Havayolu, halihazırda Boeing 777-300ER ile gerçekleştirdiği, 1 Aralık’tan itibaren ise simgesi haline gelen A380 uçaklarıyla gerçekleştireceği günlük Sydney seferlerinde hızla artan talebe cevap vermek için yaklaşık %50 ek uçuş kapasitesi sunuyor
  • Emirates, aşılarını tamamlamış, karantina zorunluluğu olmayan yolcularına Sydney ve Melbourne’e  tam kapasite seferlerle  seyahat etme imkanı sunuyor
  • Emirates, sınırların yeniden açılmasıyla Avustralya’nın seyahat sektörünün canlandırılmasına da katkı sağlayacak

Avustralya sınırları Kasım ayında yeniden uluslararası yolculara açarken , bu gelişmeyi memnuniyetle karşılayan Emirates hızla artan Avustralya gidiş-geliş seyahat taleplerini karşılamak üzere ülkeye yaptığı seferlerini artırdı. Yeni Güney Galler eyaletinde hedeflenen aşılama oranına ulaşılması ve Victoria eyaletinde de hedefe yaklaşılmasıyla birlikte her iki eyalet de vatandaşlarının karantina zorunluluğu olmadan Avustralya’ya geri dönmesine izin verecek.

Seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte Emirates,   Dubai ile Sydney arasındaki EK414/415 seferlerinin sıklığını artırarak Boeing 777-300ER uçaklarıyla günlük seferler yapmaya başladı. EK408/409 sefer sayılı  Melbourne uçuşları  haftada dört kez yapılıyor ve talep doğrultusunda sefer sayısı artırılabilecek.

Avustralya seyahat sektörünün toparlanma yolunda olduğunu gösteren bir başka olumlu gelişme de, Sydney ve Melbourne  seferlerinin tam kapasiteyle,  tüm bilet sınıflarından toplam 354 yolcuyla gerçekleştiriliyor olması. Avustralya vatandaşları, ülkede daimi oturma izni olanlar ve bu kişilerin yakın aile fertleri, ister tatil amacıyla dünyanın başka ülkelerine, ister ailelerini veya arkadaşlarını ziyaret etmek için ülkelerine  seyahat etsinler, pandemi sürecinin başından bu yana ilk kez, Avustralya Tıbbi Ürünler İdaresi (TGA) onaylı bir COVID-19 aşısı yaptırmaları şartıyla, herhangi bir kısıtlama olmadan bu iki noktaya  artık yeniden seyahat etme olanağına sahipler .

1 Aralık tarihinden itibaren Emirates’in amiral gemisi A380 uçakları da Dubai-Sydney rotasındaki günlük seferler için tekrar Avustralya semalarına dönüyor. Yolcuların gözdesi bu uçağın, premium kabinlerdeki 76 Business Class  ve 14 First  Class koltuğun yanı sıra Ekonomi Class’taki  426 koltuğuyla birlikte toplam 516 koltukla hizmet verecek.

Emirates Avustralya-Asya Bölgesi Başkan Yardımcısı Barry Brown, havayolunun Avustralya faaliyetlerini artırması konusunda yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Hak ettikleri uçuş kapasitesi ve sıklığıyla Avustralyalılara yeniden hizmet etmeye başladığımız için büyük mutluluk duyuyoruz. Normalleşme adımlarını yolcularımızın da takdirle karşıladığını düşünüyoruz zira Avustralya’daki evlerine dönmek isteyen aşılanan yolcular için bu artık kapasite sınırlaması olmadan seyahat edebilecekleri ve Yeni Güney Galler’e veya Victoria’ya indikten sonra karantinaya girmek zorunda kalmadan ailelerine daha kısa süre içinde kavuşabilecekleri anlamına geliyor.

Ayrıca Avustralyalılar, 1 Kasım’dan itibaren yurt dışı tatili ve seyahati planları yapmaya başladılar..  Bu gelişme tabi ki bizler için de iyi bir haber anlamına geliyor. Dubai’deki merkezimiz üzerinden 120 farklı uçuş noktasını kapsayan ağımıza erişimi olan yolcularımıza hizmet etmeye hazırız, ki bu da Expo 2020 Dubai’nin güzelliklerini yaşamak   üzere Dubai’de mola vermeyi düşünen yolcularımız için çok elverişli olacak.”

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

CORENDON AIRLINESspot_img

Son Dakika