spot_img
spot_imgspot_img
9.6 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Emirates,100. A380 uçağına kavuşuyor

Seçtiklerimiz

İnsanları ve şehirleri birbirine bağlayan Emirates Havayolu, filosunu geliştirme ve büyütme çalışmalarına devam ediyor. 3 Kasım 2017 tarihinde 100. A380 uçağını teslim alacak olan Emirates, yolcularına konfor ve kaliteli hizmet sunmaya devam ediyor.
 
 
Emirates’in modern filosuna katıldığından beri geçen dokuz yıl içinde bu süper jumboda 80 milyonu aşkın yolcu uçtu. Bugün Emirates, A380’i Afrika, Asya, Avrupa, Orta Doğu ve Amerika’da 45’in üstünde noktaya uçuruyor. Emirates A380, uçtuğu her yerde tüm kabin sınıflarında sektör lideri uçak içi deneyimi ile tüketici talebini artırıyor. Ayrıca, turizm ve ziyaretçi artışına katkı sağlayan bir unsur olarak yerel ekonomiler tarafından memnuniyetle karşılanıyor.
 
 
Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark, konuyla ilgili yaptığı açıklamada: "A380, müşterilerimiz arasında fazlasıyla popüler oldu ve olmayı sürdürüyor. O kadar ki çoğunluğu seyahatlerini bilinçli olarak A380’de uçabilecek şekilde planlıyor. Müşterilerimize mümkün olan en iyi uçak içi deneyimini sunmaya devam etmek için, rehavete kapılmıyor ve ürünümüzü geliştirmeye sürekli olarak yatırım yapıyoruz. Bizimle sık uçan yolcularımız, yıllar içinde uçaklardaki koltuklara USB ve HDMI bağlantı noktalarının eklenmesi gibi ufak güncellemelerden birçok başka girişime kadar örneğin üst katta daha ferah bir kabin yaratmak için ortadaki baş üstü dolaplarını yeniden konumlandırdığımızdaki ve daha geniş ve daha iyi uçak içi eğlence sistemleri sunduğumuzdaki gibi daha büyük kabin revizyonlarına uzanan sayısız iyileştirmeyi fark etmiştir" dedi.
 
Emirates yerde ise, havaalanı lounge’larından doğrudan uçağa binme imkânı sunan 20 kapı ve de altı ağır bakım hangarı, boyahane ve bir A380’i tamamen yenileme becerisine sahip dünyanın en gelişmiş mühendislik merkezlerinden biri ile A380’e özel bir havaalanı terminal salonu açmak ve için hissedarlar ile yakın iş birliği içinde çalıştı.
 
Sektör ilkleri ve süregelen yenilik
 
2008 yılındaki ilk A380 uçuşunu gerçekleştiren Emirates, ikonik A380 Uçak İçi Lounge ve First Class Duş Spa gibi birçok sektör ilkine imza attı.
 
Uçak İçi Lounge, uçağın bugüne kadarki en büyük cazibelerinden biri olmayı sürdürüyor ve muhtemelen 40.000 fitteki en popüler yer. Uçak İçi Lounge da, geçtiğimiz temmuz ayında tamamen yeni bir görünüm kazanmadan evvel elektrikli perdelere kavuşmak gibi ardı ardına birkaç ufak değişiklikten geçti.
 
 
Uçak İçi Lounge’ın özel yat kabinlerinden ilham alan en son hali ise maksimum 26 konuk için daha özel ve sosyal bir alan haline geldi. Lounge, artık müşterilere en son uçuş bilgilerini ya da en güncel haberlerin veya maç sonuçlarının canlı TV yayınlarını veren özel ses sistemine ve 55 inç olan daha geniş bir LCD ekrana sahip.
 
 
Emirates’in First Class özel süitinde seyahat eden 14 yolcuya özel, First Class Duş Spa ise ilk günkü kadar merak ve ilgi uyandırmaya devam ediyor. Emirates filosunda yaklaşık 100 adet A380 uçağı olduğu düşünülürse, 40.000 fitte duş alan biri varsa o kişinin bir Emirates A380’de uçtuğunu varsaymak mantıklı olacaktır.
 
 
Isıtılan zemin, duş zamanlayıcısı, saç kurutma makinesi ve spa ürünleri gibi birçok ince tasarım dokunuşu ile Emirates’in Uçak İçi Duş Spası, uçuş lüksünde aşılması gereken standart olmayı sürdürüyor. Havayolu şirketi, yakın zamanda müşterilerin uçuş noktalarına canlanmış olarak varmasına olanak tanıyan sürdürülebilir VOYA spa ürünleri ve özel olarak geliştirilmiş nemlendirici pijamalar da sunmaya başladı.
 
 
Uçak içi eğlence
 
Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice da müşterilere talep üzerine eğlencede daha fazla seçenek ve görüntüleme deneyiminde iyileştirmeler sunmak üzere sürekli olarak güncelleniyor. Donanım küçülürken medya kapasitesi genişliyor, Emirates artık 2500 gişe rekortmeni film, TV uydu setleri, müzik ve belgeseller ile iki katından daha fazla eğlence sağlıyor.
 
 
Seçeneklere ek olarak Emirates, daha konforlu bir görüntüleme deneyimi sağlamak üzere donanıma da 1 milyar dolara yakın yatırım yaptı. Yıllar içinde koltuk ekranları, tüm sınıflarda genişledi. First Class’taki ekranlar 27 inçten 32 inçe, Business Class’taki ekranlar 17 inçten 20 inçe çıkarken en son A380 uçağındaki ekranlar 10 inçlik ekrandan 13,3 inçlik ekrana çıkarak Ekonomi sınıfındaki en büyük ekranları sunmaya başladı. Her koltukta güç ve veri için USB bağlantı noktaları ve de kişisel cihazları ice ekranına bağlamak için üst kabin sınıflarında HDMI bağlantı noktaları gibi ufak dokunuşlar da yapıldı.
 
 
Tüm A380 filosuna kabin genelinde ücretsiz 20 MB Wi-Fi’ye izin verecek şekilde bağlantı özelliği eklendi. Yolcuların haberleri ve maçları canlı olarak uçak içinde seyretmesine izin veren Canlı TV özelliği ise geçen yılın haziran ayında ilk kez bir A380’e eklendi.
 
 
Genişletilmiş kapasite
 
2008 yılından bu yana verimli A380 uçağı, daha uzun rotalarda seyahat edebilmek üzere daha da geliştirildi. Bu da Emirates’in A380 ağına Mart 2016’da başlanan dünyanın en uzun aktarmasız Dubai-Auckland A380 uçuşu da dâhil birçok uçuş noktası eklemesine olanak tanıdı.
 
 
Bugün Emirates A380, Dubai’den aktarmasız Sao Paulo, Kazablanka, Kopenhag , Tokyo ve Los Angeles seferleri ile dünyanın dört bir ucuna ulaşıyor.
 
 
Emirates, aynı zamanda Kasım 2015’te dünyanın ilk 2 sınıflı A380 ile uçak içi hizmetleri ve konforu korurken, uçak içinde 615 koltuk sunarak dünyadaki en yüksek kapasiteli uçağı elde etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika