spot_img
spot_imgspot_img
19.1 C
İstanbul
Cuma, 12 Nisan 2024

Dünyanın En Kötü 3. Havaalanı Oldu

Seçtiklerimiz

Moskova’nın Şeremetyevo Havaalanı, dünyanın en kötü 3.havaalanı ünvanını kazandı.
 
Turizm portalı Frommer.com tarafından çıkartılan dünyanın en kötü havaalanları listesinde, servis kalitesi, temizlik, navigasyon sistemi, uçak seferlerinin zamanında kalkması, ayrıca o havaalanına şehir merkezinden nasıl ve ne kadar kolay ulaşılması gibi faktörler ele alındı.
 
Dünyanın en kötü havaalanları sıralamasında ilk sırada 50 yılda fazla süredir hizmet veren ve duvarları dökülmeye başlayan New York Kennedy Havaalanı 1.Terminali geldi. İkinci sırada tuvaletleri çalışmayan Filipinler Manila Havaalanı 1.Terminali yer aldı. Üçüncü sırada ise Moskova Şeremetyevo Havaalanı B ve C terminalleri geldi. Şeremetyevo’nun en kötü havaalanları listesinde yer almasına en önemli neden olarak bu terminallerin havaalanı ana binasına uzak olması ve burada çalışan personelin İngilizce bilmemesi gösterildi. 
 
Bu reytingde ilk 10 giren diğer havaalanları arasında ise, Nairobi Jomo Keniyatta Havaalanı, Paris Charles de Gaulle Havaalanı 3.Terminali, Amman Queen Alia Havaalanı, New York La Guardia Havaalanı C Terminali, New Jersey Newark Liberty Havaalanı B Terminali, Paris Beauvais Havaalanı ve Chicago Midway Havaalanı yer aldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika