spot_img
spot_imgspot_img
29.3 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

D-8 ülkeleri havacılık otoriteleri İstanbul’da

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) koordinasyonunda ve TAV Havalimanları’nın işbirliğiyle  düzenlenen D-8 Havaalanı Yönetimi ve İşletimi Çalıştayı ve TAI işbirliği ile D-8 Havacılık Endüstriyel İşbirliği Çalıştayı ile D-8 ülkelerinden havacılık sektörünün yöneticileri İstanbul’da bir araya geldi.

4-5 Nisan’da TAV Airport Hotel’de düzenlenen etkinlik kapsamında, D-8 Havaalanı Yönetimi ve İşletimi Çalıştayı ve TAI işbirliği ile D-8 Havacılık Endüstriyel İşbirliği Çalıştayı olmak üzere iki ayrı çalıştay düzenleniyor. Çalıştaylarda, D-8 üyesi ülkelerden Bangladeş, İran, Mısır, Nijerya, Endonezya ve Pakistan’ın temsilcileri yer alıyor. Çalıştaylar kapsamında düzenlenen farklı panellerde TAV Havalimanları Holding Finans Direktörü Murat Uluğ, İş Geliştirme ve Strateji Direktörü Serkan Kaptan, Pazarlama Koordinatörü Aslıhan Çörtük, ATÜ Genel Müdürü Ersan Arcan ve TAV Güvenlik Genel Müdürü Turgay Şahan moderatör ve konuşmacı olarak yer alıyor.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener toplantıda yaptığı açılış konuşmasında, "Bilgi ve deneyim paylaşımı endüstrimizin gelişimi için büyük öneme sahip. Havalimanları olarak benzer fırsatlar ve engellerle karşı karşıyayız. Bu fırsatları değerlendirmek ve engelleri aşmak için işbirliği içinde çalışmak hepimizin ortak menfaatinedir. Bugün önümüzdeki ana sorun başlıkları arasında güvenlik, çevre riskleri ve havalimanı altyapısını havayolu ulaşımını kolaylaştırmak üzere geliştirmek bulunmaktadır.

TAV, Türkiye, Orta Doğu, Kafkaslar, Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika’nın en büyük özel havalimanı işletmecisi olmaktan gurur duymaktadır. 73 milyonluk genç, eğitimli, meraklı nüfusu ve 118 milyon havayolu yolcusuyla gelişen bir ekonomi olan Türkiye’de havacılık sektörü daha da gelişecektir. TAV olarak 10 yılda 10 havalimanı işletme hedefimizi yakaladık; şimdi de 10 yılda 100 milyon yolcuya ulaşmayı hedefliyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki 40 binden fazla TAV çalışanı adına tüm katılımcılara dinamik ve güzel İstanbul’a hoş geldiniz diyorum" dedi.

TAV Havalimanları İş Geliştirme ve Strateji Direktörü Serkan Kaptan ise, "SHGM, TAV ve TAI tarafından yapılan çalışmalar sonrasında, D8 ülkesi 7 ülkeden 6’sının katılımı ile gerçekleşecek olan bu çalıştaylarda sektörün önde gelen firmaların sahip oldukları deneyimleri ve tecrübeleri katılımcılarla paylaşması ve bu şekilde hem D8 ülkeleri hem de ilgili kuruluşlar / şirketler arasındaki işbirliğinin arttırılması hedeflenmiştir.

Çalıştay sonrası kurulacak ilişkilerin ve elde edinilen tecrübelerin sektörde yeni kazanımlara, ve de ülkelerin bu kazanımları uygulayacak yeni projelere sahip olmasına önayak olması amaçlanmaktadır. TAV, sahip olduğu bilgi birikimini ve kısa sürede bu başarıyı nasıl yakaladığı konusundaki tecrübelerini, konusunda uzman yöneticileri vasıtası ile katılımcılarla paylaşacak olup, kurulacak ikili ilişkiler sayesinde kendilerine her türlü destek vermeye hazır olduğunun altını çizecektir" dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika