spot_img
spot_imgspot_img
13.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Atatürk Havalimanı’ açıklaması

Seçtiklerimiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Atatürk Havalimanı’nda inşa edeceğimiz Millet Bahçesi’ne binbir yalan ile saldırmaya başladılar” diye konuştu.

Haftalık grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Havalimanı’nda yapılacak olan millet bahçesine ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında, şu ifadeler öne çıktı:

“Atatürk Havalimanı’nda inşa edeceğimiz millet bahçesine alçakça saldırmaya başladılar. Yalan rüzgarı sürekli estiriliyor.

Osmanlı döneminde kurulan Demokrat Parti döneminde uluslararası uçuşa açılan bu tesisin adı Yeşilköy Havalimanı’ydı. 12 Eylül’den 28 Şubat’a kadar tüm darbecilerin ihaneti gizlemek için en önemli araç hep Atatürk maskesi olmuştur.

12 Eylül darbecilerinin başı Evren de Yeşilköy’ün ismini Atatürk yaparak aynı yolu izlemiştir. Atatürk ismi üzerinden fırtına koparanların hiçbiri bu hakikati dile getirmez.

Dertleri ismi kalkan yaparak kendi kirli gündemlerini inşa etmektir. Gerçekten Atatürk hassasiyeti olsaydı, kendilerine Mustafa Kemal’in itleri diyenlerden hesap sorarlardı. Bu hesabı soramayanların attıkları iftiralar ortada.

Atatürk Havalimanı’na yapılacak millet bahçesine çevrecilik adına karşı çıkmaları, tam bir garabet örneğidir.”

Atatürk Havalimanı’nda 29 Mayıs’ta İstanbul’un fethini kutlayacağız.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika