spot_img
spot_imgspot_img
7.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Corendon, Türkiye listesinde sırasını yükseltti

Seçtiklerimiz

Ekonomi ve iş dünyasının en prestijli yayınlarından Fortune Dergisi tarafından hazırlanan Fortune 500 Türkiye araştırmasının sonuçları açıklandı. Corendon Airlines, Türkiye’nin en büyük şirketlerinin yer aldığı listede 2.223.915.957 TL net satış ile listede 158. sırada yer aldı.
 
"BAŞARI GÖSTERGESİ OLARAK GÖRÜYORUZ"
 
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Corendon Airlines Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olcay Türker, “Fortune Dergisi tarafından hazırlanan Türkiye’nin En Büyük Şirketleri listesinde bu yıl da yer alarak, art arda 9. kez listeye girmeyi başardık. 2012 senesinden beri, 8 yılda 179 basamak yükselmiş olmayı önemli bir başarı göstergesi olarak görüyoruz. Büyüme hedeflerimizi sürekli güncelliyor ve başarılarımıza yenilerini eklemek için çalışıyoruz. 2019 senesi turizm sektörü için Avrupa’dan Türkiye’ye talebin yüksek seviyelere çıktığı verimli bir sene oldu. Bizim açımızdan ise yolcu sayısındaki artışın yanı sıra birim gelir ve döviz kurundaki artış da sıralamada yükselmemizde önemli bir faktör oldu” dedi.
 
"UÇUŞLARIMIZI YÜKSEK SEVİYELERE GETİRECEĞİZ"
 
2020 yılının, 2019’dan daha iyi geçmesini beklediklerini söyleyen Türker, “Planlamamızı bu doğrultuda yapmıştık fakat 2020 başında ortaya çıkan pandemi nedeniyle uçuş planlamamızda revizeler yapmak durumunda kaldık. Avrupa’dan Türkiye’nin popüler turistik destinasyonlarına olan uçuşların etkilenmesi ile birlikte Anadolu’ya olan direkt seferlerimizi artırdık ve BrükselEskişehir, MünsterZonguldak gibi yeni hatlar açtık. Umuyoruz ki sektör olarak bu zor dönemi atlatıp 2021 senesinde yine Türkiye’nin tatil destinasyonlarına olan uçuşlarımızı yüksek seviyelere getireceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika