spot_img
spot_imgspot_img
22.8 C
İstanbul
Çarşamba, 17 Nisan 2024

Corendon Hotels-Resorts, küresel sürdürülebilirlik uygulamalarını da sahipleniyor

Seçtiklerimiz

Türkiye’de turizm sektörünün gelişmesine katkı sağlama hedefiyle faaliyetlerini sürdüren Corendon Hotels & Resorts, küresel sürdürülebilirlik uygulamalarını da sahipleniyor.

Corendon Hotels & Resorts, uluslararası standartları yakalamak ve sürdürülebilir turizm alanında yer almak için “Global Sustainable Tourism Council” kriterlerine uyum sağlayarak kaliteli hizmet anlayışını sürdürülebilir kılmayı hedefliyor.

Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Corendon Hotels Kalite Grup Müdürü Fatma Kurç şunları söylüyor: “Dünyanın en üst çevre ve sürdürülebilirlik platformu olan Global Sustainable Tourism Council ile yapılan iş birliği anlaşmasını turizm sektörünün geleceği açısından çok değerli buluyoruz. Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın liderliğinde, turizm endüstrisini yeniden yapılandırılacak bu sürdürülebilirlik atağına katkı sağlamak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bir turizm cenneti olan Türkiye’nin sürdürülebilirlik kriterleri alanında da örnek ülke olacağına inancımız tam. Sürdürülebilir Turizm Programı kapsamında Corendon Playa Kemer ve Grand Park Lara otellerimiz; çevreye duyarlı, sosyal ve kültürel değerlere katkı sağlayan, insan hakları, sağlık, güvenlik, risk ve kriz yönetimi konularını ele alan sertifikasyon programını tamamladı. Bu kapsamda sürekli iyileştirmeyi yönlendiren uzun vadeli bir sürdürülebilirlik yönetim sistemi kurmuş olduk.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika