spot_img
spot_imgspot_img
19.3 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Corendon Dutch, 5 yılda 500 bin yolcu hedefliyor

Seçtiklerimiz

Hollanda’nın Türkiye’de görev yapan ilk büyükelçisi Cornelis Haga’nın adının verildiği uçak ilk resmi uçuşunu, Kraliçe’nin doğum günü olan 30 Nisan’da yapacak.

 

Tanıtım uçuşu dolayısıyla Schiphol Havaalanı’nda düzenlenen resepsiyona, Corendon’un iki ortağı Yıldıray Karaer ve Atilay Uslu’nun yanı sıra havaalanın bağlı olduğu Haarlemmermeer Belediye Başkanı Theo Weterings ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Yeni kurdukları havayolu şirketinin ilk etapta Dubai’den alınan 737-800 Boeing tipi ve 189 yolcu kapasiteli uçakla hizmet vereceğini belirten Corendon’un ortaklarından Yıldıray Karaer, her yıl filoya bir uçak katarak, 5 yılda 500 bin yolcu taşımayı hedeflediklerini söyledi.

 

CDA’nın daha çok Amsterdam çıkışlı Fas, Mısır, Yunanistan, İsrail ve Makedonya gibi turistik ülkelere sefer yapacağını kaydeden Karaer, “Türkiye dışındaki diğer tatil destinasyonlarında önemli bir pay almak istiyoruz" diye konuştu.

 

1997 yılında temelleri atılan Corendon’un şu anda Hollanda’da Türkiye’ye dönük pazarda birinci, Belçika’da ise üçüncü sırada bulunduğunu ifade eden Karaer, ”Bu durum son derece gurur verici. Türk kökenli bir firma olarak global arenada çok iyi bir konumdayız. Başarılar kolay elde edilmiyor” dedi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika