spot_img
spot_imgspot_img
29.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

Corendon Aırlenes Almanya’da Kendini Tanıttı

Seçtiklerimiz

2014 yılında girdiği Almanya pazarında istikrarlı bir büyüme grafiği çizen Corendon Airlines, bu ülkedeki etnik yolculara hitap eden acenteler ve konsolidatörler ile tanışma toplantıları düzenleyerek yeni iş birlikleri kurma yolundaki ilk adımını attı.

 

Hollanda ve Belçika’dan Türkiye’ye en fazla yolcu taşıyan havayolu Corendon Airlines, son 5 yıldır düzenli bir şekilde kapasite artırdığı Almanya pazarında iş modelini ve sunduğu hatları çeşitlendirerek büyümeye devam ediyor.

Almanya’nın lider tur operatörleri ve acente zincirleri ile yaptığı iş birlikleri ve yürüttüğü başarılı operasyonlarla pazarda önemli bir marka değeri yaratan havayolu; Köln, Stuttgart, Hamburg ve çevre şehirlerindeki etnik acenteler ve konsolidatörler ile bir araya gelerek faaliyetlerini ve 2019’da sunacağı ürünleri tanıttı.

 
2019’da Almanya, Avusturya, İsviçre gibi ülkeler için 1 milyon 500 bin kapasite ayıran havayolu, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de Antalya’dan sonra İzmir’e de uçmaya başlayacağını açıklamış ve bu açıklama sektörde büyük ilgi uyandırmıştı.

İzmir uçuşları ile Almanya’daki etnik yolcular için Anadolu’da yeni hatlar açmaya başlayacağının sinyalini veren Corendon’un 2019 programı etnik acenteler tarafından da memnuniyet ile karşılandı.

 
Corendon Airlines Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer, Almanya’da geniş bir yönetim kadrosu ile birlikte katıldığı tanışma toplantıları esnasında etnik acentelerin taleplerini ve görüşlerini dinleyerek “Turizm sektörünün şampiyonlar ligi olarak tanımladığımız Almanya pazarında, Alman tur operatörleri ve seyahat acenteleri ile başarılı operasyonlar yürüterek kendimize haklı bir yer edindik.

2019 itibarıyla sadece turistik destinasyonlarda değil, Anadolu’ya da uçuş düzenleyerek operasyonlarımızı 12 aya yaymak niyetindeyiz. Bu sebeple etnik acenteler ile bir araya gelerek taleplerini dinlemek istedik.

Sektörün nabzını tutan acentelerimiz ile iş birliği yaparak ve ihtiyaçları olan ürünleri ve rekabetçi stratejileri geliştirerek başarılı olacağımıza inandığımız bir yola çıktık. Almanya’dan, gördüğümüz ilgiden çok memnun olarak ayrılıyoruz” dedi.

 
2018 sezonu boyunca Almanya’dan Türkiye, Yunanistan ve Mısır’a uçan Corendon, 2019 Mayıs ayı itibarıyla bir uçağını Almanya’nın Köln/Bonn Havalimanına base ederek İspanya’daki Balear ve Kanarya Adalarına da uçmaya başlayacak.

Corendon Airlines, 2019’da Almanya’nın 14 şehrinden Antalya ve Gazipaşa’ya haftada 58; İzmir’e ise Almanya’nın 7, Hollanda’nın 1 meydanından olmak üzere toplam 8 meydandan haftada 18 uçuş düzenleyecek.

 

Corendon Airlines’ın, 1 Haziran – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında İzmir Adnan Menderes Havalimanına uçacağı noktalar ve uçuş günleri şu şekilde sıralanıyor:
 
Köln: Pazartesi, Salı, Cuma
 
Düsseldorf: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi
 
Frankfurt: Salı, Cuma
 
Hannover: Cuma, Cumartesi
 
Hamburg: Çarşamba, Pazar
 
Stuttgart: Salı, Cuma
 
Münih: Pazartesi, Cumartesi
 
Maastricht / Aachen: Perşembe, Pazar
 
Corendon Airlines’ın Mayıs – Ekim 2019 tarihleri arasında Köln/Bonn Havalimanından yapacağı uçuşların günleri şu şekilde sıralanıyor:
 
Antalya: Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
 
Hurghada: Pazartesi, Perşembe
 
Girit: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi
 
Rodos: Salı, Cuma
 
Kos: Çarşamba, Pazar
 
Kanarya: Çarşamba
 
Mayorka: Salı, Cuma
 
Tenerife: Cumartesi
 
Fuerteventura: Pazar
 
Corendon Airlines’ın Nisan – Ekim 2019 tarihleri arasında Antalya Havalimanına uçacağı noktalar ve uçuş günleri şu şekilde sıralanıyor:
 
Dresden: Pazartesi, Perşembe, Cumartesi
 
Düsseldorf: Pazartesi, Salı, Çarsamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
 
Erfurt: Pazartesi, Perşembe
 
Friedrichshafen: Çarsamba, Pazar
 
Karlsruhe/Baden: Salı, Cumartesi
 
Köln-Bonn: Pazartesi, Salı, Çarsamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
 
Leipzig: Çarsamba, Cuma, Cumartesi
 
Hannover: Pazartesi, Salı, Çarsamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
 
Hamburg: Salı, Perşembe, Cumartesi
 
Memmingen: Pazartesi, Cuma
 
Nürnberg: Pazartesi, Salı, Çarsamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar
 
Paderborn: Pazartesi, Perşembe, Cuma, Cumartesi
 
Stuttgart: Çarsamba, Pazar
 
Berlin Tegel: Salı, Perşembe, Pazar

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika