spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

CN235 uçakları için Bölgesel Bakım Merkezi oldu

Seçtiklerimiz

Airbus Defence and Space, geçtiğimiz yıl yapılan detaylı sertifikasyon sürecinin ardından Türk Hava Kuvvetleri’nin Kayseri’deki 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi’ni “CN235 uçakları için Bölgesel Destek Merkezi” olarak yetkilendirdi.
 
 
Böylece ilk kez IDEF’15 de duyurulan süreç başarılı bir şekilde tamamlanmış oldu.
 
 
Türkiye; toplam 59 uçak ile dünyadaki en büyük CN235 filosuna sahip ülke olarak, 20 yıldır uçakların bakım, onarım, revizyon ve modernizasyonu konusunda engin bir tecrübe ve kabiliyet kazanmıştır.
 
 
Anlaşma ile Türk Hava Kuvvetleri, Deniz ve Sahil Güvenlik Komutanlıkları envanterindeki uçaklarda kazanılmış bu kabiliyetler, yalnız Türkiye’de değil, bölgede kullanılan diğer uçaklara da destek vermek amacıyla kullanılacak.
 

Ekim ayında müttefik bir ülkeden ilk CN-235 uçağı Kayseri’ye getirilerek projenin uygulama süreci başlatılacak.
 
 
Airbus Defence and Space Nakliye Uçak Hizmetleri Başkanı Stephan Miegel, “Türkiye’nin, CN235 uçaklarının operasyon ve destek hizmetlerindeki muazzam tecrübesi ile CN235 küresel destek ağında çok önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Gerekli sertifikasyon sürecini başarıyla tamamlayan Türk Hava Kuvvetleri’ni kutluyor, gelecek dönemde C295 ve A400M uçaklarına yönelik destek imkanlarını da araştırıyoruz” dedi.
 
 
2nci HİBM K.lığı tarafından: “Airbus Defence and Space’e önemli desteği ve sertifikasyonu almamızdaki katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Bölgemizde bu yeni kabiliyetimiz ile gerçekleştireceğimiz operasyonlar için heyecan duyuyoruz” açıklamasını yaptı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika