spot_img
spot_imgspot_img
13.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

Cengiz Topel’e gece görüş sistemi

Seçtiklerimiz

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Cengiz Topel Havaalanı’na gece de uçakların inişini sağlayacak sistemin montajıyla ilgili çalışmaların yapıldığını belirtti, “Bir süre sonra artık gece de İzmit’e uçaklar inebilecek, kalkabilecek” dedi.
 
DOLULUK SEVİNDİRİCİ
 
AKP Milletvekili Fikri Işık, Cengiz Topel Havaalanı’ndan şimdilik sadece Trabzon’a yapılan seferlerin, önümüzdeki süreçte farklı yerlere de yapılacağını aktardı. Işık, “Erzurum, Van, Diyarbakır, Antalya ve Dalaman’a da uçuş olacak. Uçakların doluluk oranı, herkes için memnuniyet verici. Yaz döneminde Antalya, Dalaman gibi yerlere de ilimizden dolu uçakların gideceğine inanıyorum” dedi.
 
EĞİTİM YATIRIMLARI
 
İzmit’te yeni okul yapımlarının sürdüğünü belirten Işık, “Atatürk, Fevzi Çakmak, Turgut Özal(M. Ali Paşa) okulları bölgenin sıkıntısını çözecek. Cephanelik’teki bölgeye yapılacak eğitim kompleksi, Gültepe, Zafer İÖO. da tamamlanınca,. İzmit merkezde sıkıntı kalmayacak” dedi. Işık, Gebze Üniversitesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü de belirtti, “GYTE yetkilileri ile görüştü. Gebze’de sivil toplum örgütleri., yöneticilerle toplantılar yapılıyor. Geniş kesimin görüşünü alıyoruz. Bu tamamlanınca, YÖK Başkanı ile görüşüp kanun taslağını meclise sunacağız. Biz, Hurşit Güneş gibi aceleci davranmıyoruz” dedi.
 
“HERKES FEDEKARLIK YAPTI”
 
AKP kongrelerini de değerlendiren, “uzlaşma” yöntemiyle sıkıntıların aşıldığını belirten Fikri Işık, şunları söyledi: “Uzlaşmayla, İzmit’te güzel bir kongre oldu. Uzlaşma, herkesin fedakarlık yaptığı bir oluşum biçimi. Kongrelerde sıkıntı görülmüyor. İl başkanı da, son derece ılımlı, dengeli davranıyor. Bu süreci iyi idare ediyor. CHP’ye de kongre yapmayı öğreteceğiz”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika