spot_img
spot_imgspot_img
20.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

Çelebi’den satın alma ilişkin bilgi verildi

Seçtiklerimiz

Çelebi Hava Servisi A.Ş., İspanya’da mukim bağlı ortaklığı Celebi Ground Handling Europe SL’nin, Polonya’nın Varşova kentinde mukim Troy Airport Services Sp. z.o.o. ticari ünvanlı şirketin  sermaye paylarının tamamını, hisse devir bedelinin peşin ve defaten ödenmesi suretiyle İsveç’te mukim Troy AB ticari ünvanlı şirketten satın alınmasına karar verdiğini bildirdi.

       

Açıklamada şöyle denildi:

       

 

       

”Şirketimiz tarafından yüzde 100’lük bir sermaye payı ile kurucu ortak olarak iştirak edilmiş İspanya’da mukim bağlı ortaklığımız Celebi Ground Handling Europe SL (Celebi Europe), Polonya Cumhuriyeti Sivil Havacılık Otoritesi’nden ilk aşamada 4 Şubat 2011 tarihine kadar Polonya’da havaalanı yer hizmetleri faaliyetinde bulunma lisansı almış bulunan, Polonya’nın Varşova kentinde mukim Troy Airport Services Sp. z.o.o. (Troy Poland) ticari ünvanlı şirketin sermayesinin yüzde 100’ünü oluşturan 5.000 Polonya Zlotisi (yaklaşık 1.750 ABD Doları) tutarındaki sermaye paylarının tamamını, 15.000 Polonya Zlotisi (yaklaşık 5.250 ABD Doları) olarak belirlenen değer üzerinden, hisse devir bedelinin peşin ve defaten ödenmesi suretiyle İsveç’te mukim Troy AB ticari ünvanlı şirketten satın alınmasına karar vermiştir.”

       

 

       

Açıklamada, Troy Poland’ın 31 Aralık 2009 ve 31 Mart 2010 tarihleri itibariyle Polonya’da geçerli mali mevzuata göre hazırlanmış bilançolarındaki özsermaye tutarlarının sırasıyla 2.630 Polonya Zlotisi ve 8.700 Polonya Zlotisi olduğu belirtilerek, hisse devir bedeli olarak belirlenen 15.000 Polonya Zlotilik tutarın tespitinde Troy Poland’ın özsermayesinin ve şirket için yapılan çeşitli masrafların dikkate alındığı kaydedildi.

       

 

       

Troy AB’nin sermayesinin yüzde 100’ünün, Çelebi Hava Servisi A.Ş. ve aynı zamanda şirketin büyük ortağı Çelebi Havacılık Holding A.Ş.’nin ortağı durumunda bulunan Çelebioğlu Ailesinin kontrolündeki, Çelebi Holding A.Ş.’ye ait olduğu hatırlatıldı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika