spot_img
spot_imgspot_img
10.7 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

Camı çatlayan uçak acil iniş yaptı

Seçtiklerimiz

Samsun-İzmir seferi yapan XQ 9359 sefer sayılı SunExpress’e ait içinde 136 yolcu bulunan uçak, Samsun-Çarşamba Havaalanı’ndan saat 09.05′te kalktıktan yaklaşık 10 dakika sonra ön camı çatladı.

Pilot durumu yolculara anons ederek, ön camın çatladığını, aslında gidebileceklerini, ancak riske atmaya gerek oymadığını söyledi. Geri dönen uçak kalktıktan 25 dakika sonra Samsun-Çarşamba Havaalanı’na iniş yaptı.

Yaşadıkları olayı anlatan yolculardan Öğünç Aksoy, “Kaptanın anonsuyla korktuk. Ancak kaptan bu işi çok iyi yönetti. Hiç bir şekilde panik yapılmadan camın çatladığını ve güvenlik bir şekilde ineceğimizi bildirdi. Panik oluşmadan bizi Samsun’a geri indirdi” dedi.

Yolculardan Ercan Ünal, kaptanın yolcuları uyararak başarılı bir iniş yaparak kendilerini rahatlattığını ifade ederek kendisine teşekkür etti. Nurol Özeker ise, “Kalkıştan bir süre sonra kemer ikaz ışıkları yanmaya başladı. Kaptan bizlere ‘İzmir’e gidebiliriz, ancak güvenlik açısından geri dönmeliyiz’ dedi. Kaptana teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Öte yandan, Samsun-Çarşamba Havaalanı’nda bekletilen uçağın çatlayan ön camının değiştirilmesi için çalışma başlatıldı. İzmir yolcularını taşıyacak uçağın ise saat 16.30′da kalkacağı anons edildi

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika