spot_img
spot_imgspot_img
25.4 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Temmuz 2024

BTA’dan Ege yemekleri haftası

Seçtiklerimiz

 BTA “Tadıverin gari “ sloganıyla Atatürk Havalimanı’nda başlattığı “En Leziz Örnekleriyle Ege Mutfağı haftasının tanıtımını Airport Otel’de düzenlediği yemekli toplantıyla gerçekleştirdi. Yemeğe Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın, DHMİ İstanbul Başmüdürü Celal Özuğur, TAV Havalimanları İstanbul Müdürü Kemal Ünlü ve havacılık sektörünün üst düzey yöneticileri katıldı. Yemekte davetlilere Ege mutfağının gözde lezzetleri; zeytinyağlı enginar, cibez otu, ısırgan otu ve ahtapot salatası ikram edildi.

İkramın ilk bölümü atom fasulye pilaki, börülce piyazı, patlıcan çığırtma, ahtapot paça ve kıymalı Girit böreğiyle tamamlandı. Ardından ana mönüde kuzu etli şevketi bostan, Çingene yahnisi, ıspanaklı mantarlı kol böreği ve lorlu pabucaki yer aldı. İncir, kabak, kalbura bastı ve lokma tatlıları dondurmayla birlikte yenildi.

Yemekte konuşan BTA Ceosu Sadettin Cesur, “Yüzlerce medeniyete beşiklik etmiş güzel Anadolu’muzun binlerce yıllık yemekleri, tarihi, güzel kokan baharatları ve aynı zamanda her türlü çeşnilerini havalimanından geçen yolcularımız ve çalışanlarımıza sunmak amaçlı tema haftalarını sürdürüyoruz. Geçtiğimiz yıl Hatay Antakya ve Orta Karadeniz Mutfağı’nın en güzel ürünlerini sizlerle buluşturmuştuk. Bu hafta da Ege Mutfağı’nın lezzetlerini yolcularımız ve havalimanı çalışanlarıyla buluşturuyoruz” dedi.

Denizli Çivril’li olan Atatürk Havalimanı Mülki İdare Amiri Ahmet Aydın da, “Tabi ki Ege yemeklerini çok seviyoruz. BTA’nın Ege

Mutfağını ayağımıza kadar getirmesi çok güzel bir çalışma. Özellikle sağlıklı beslenme konusunda sebze ağırlıklı olan Ege Mutfağı çok önemli bir işlevi yerine getirmektedir. Anadolu mutfağının iç ve dış hatlarda muhteşem lezzetleri ülkemize gelen milyonlarca yolcuya ikram ediliyor. Bu aynı zamanda büyük bir kültür hizmeti” diye konuştu. Konuşmaların ardından Zeybek oyunları eşliğinde çaylar içildi sohbetler edildi.  

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika