spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Boeing 787 Dreamliner Singapur’a Vardı

Seçtiklerimiz

Dreamliner, Seattle’ın Boeing Sahasından Bangkok’un Suvarnabhumi Uluslar Arası Havaalanı’na – 7,679 millik (12,358 kilometre) bir mesafe – duraksız uçuş gerçekleştirerek uzun mesafe kapasitesini sergiledi. 21. Yüzyılın en yeni uçak çeşidi olan 787, dünya genelinde 800’den fazla sipariş aldı. Singapore Airlines ise 20 tane daha yüksek kapasiteli 787-9 siparişi verdi.

Daha hafif materyallerle yapılan 787, bir çok uak şehire herhangi bir havaalanında durmak zorunda kalmadan uçuş gerçekleştirebilen ilk orta büyüklükteki uçak. Bu büyüklükteki bir uçağın durmak zorunda olmaması, hem aktarma yapmak zorunda kalmayan yolcuları, hem de daha önce sadece jumbo jetlerle az sayıda yolcu taşımak zorunda kalan havayollarını memnun etti.

Dreamliner şu anda, yolcular ve ortaklar devrimsel jeti birinci elden deneyimleyebilsinler diye, dünya genelinde altı ay sürecek bir Dream Tour (Hayal Turu)’nun ortasında bulunmakta. Dream Tour, test uçağı ZA003, hoş bir giriş, daha büyük ayarlanabilir pencereler, daha büyük çöp tenekeleri ve dinamik LED ışıklandırması da dahil olmak üzere 787’in özel kabin özellikleri ile donatıldı. Uçak, lüks bir business-class kabinine, tepede mürettebat dinlenme kompartımanına ve economy class bölümüne sahip.

Havacılıkla ilgilenenler 787 turunun sürecini www.newairplane.com/787/dreamtour ’dan takip edebilir.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika