spot_img
spot_imgspot_img
22.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Bodrum-Fransa arasında direkt uçuş isteği

Seçtiklerimiz

Başkan Aras’ın davetlisi olarak Bodrum’a gelen Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin’e Büyükelçiliğin tarım müşaviri François Viel, ekonomi müşaviri Elodie Laugier ve Fransa İzmir Fahri Konsolosu Zeliha Toprak eşlik etti.

Toplantının başında konuşan Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Olivier Gauvin, Bodrum’da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Burada çok güzel bir hafta sonu geçirdim şehriniz çok güzel, hoş bir şehir.

Bu sabah Muğla’daydım ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı ile istişare ettim. Bugün burada da önemli konuları konuşmak için son derece memnuniyet duyuyorum.

Elbette sizin de ilginizi çekecek, konuşmak istediğiniz konularla ilgili istişare etmek üzere ben de hazır bulunacağım, kültürel konularda dahil olmak üzere.” diye konuştu.

Karşılıklı direkt uçuşlar turizme katkı sağlar

Bodrum’un Fransız kültürüne yabancı olmadığını, Bodrum’da turizmin ilk başladığı yıllardan itibaren Fransızların Bodrum’u tercih etmesinden ve Bodrum’da açılan Fransız tatil köylerinden söz eden Başkan Aras sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Asıl söylemek istediğim; Fransız dostlarımızın Bodrum’u sevdiği ama bir süredir burada Covid’in de çok büyük etkisi var, bir süredir ayrı kaldık. Ben şunu da söylemek istiyorum; özellikle ülkemizin vatandaşlarının da Fransa’yı turist olarak çok sevdiğini biliyoruz.

Bodrum ile Fransa arasında başlatılabilecek karşılıklı direkt uçuşlar, çok büyük bir katkı sağlayacaktır iki taraf için de özellikle yaz döneminde. Hatta kış döneminde de Bodrum’da yaşayan insanlar Fransa’ya gitmek isteyeceklerdir.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika