spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Çarşamba, 17 Nisan 2024

Binlerce yolcu Atatürk Havaalanı’nda geceledi

Seçtiklerimiz

İzlanda’daki yanardağın faaliyete geçmesi, İstanbul üzerinden Avrupa ülkelerine gidecek binlerce yolcuyu da etkiledi. Yanardağ külleri nedeniyle dün hava trafiğini durduran ülkelere bugün yenileri eklendi. Uçamayan binlerce yolcu, Atatürk Havalimanı’nda geceledi.

       

İstanbul’a karşılıklı sefer düzenleyecek havayolu şirketleri; Frankfurt, Bonn, Riga, Oslo, Manchester, Londra, Paris, Hannover, Stokholm, Bremen, Münih, Stutgart, Varşova, Helsinki, Nümberg, Birmingham Amsterdam, Brüksel, Düseldorf, Kopenhag, Hamburg, Budapeşte uçuşlarını iptal etti.

       

Bu arada, Atatürk Havalimanı’nda dünden bu yana binlerce yolcu uçamayınca saatlerce beklemek durumunda kaldı. Aralarında umrecilerin de bulunduğu yerli ve yabancı yolcular, bilet ve otel rezervasyon gişeleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yolcuların bir kısmı biletlerini gidecekleri noktalara yakın uçuş düzenlenen yerlerle değiştirdi. Bazıları da geri dönerek uçacağı zamanı otel yada şehir merkezinde konaklayarak geçirmeyi tercih etti. Kimi yolcular ise, her uçabileceği düşüncesiyle havalimanında bekledi.

       

Öte yandan, iptal edilen uçuşlar nedeniyle Atatürk Havalimanı’ndaki uçak trafiğinin de sakin günlerinden birisini yaşadıği öğrenildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika