spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Çarşamba, 22 Mayıs 2024

BH Airlines’e Türk Genel Müdür

Seçtiklerimiz

THY’nin 2008 yılında yüzde 49’unu satın alarak ortak olduğu BH Airlines’ta istenilen yeniliklerin şirketin yönetim yapısından kaynaklanan sorunlar nedeniyle gerçekleştirilememesi üzerine THY tarafından bu şirkete genel müdür atanması konusu teklif edildi.

 

Bunun üzerine Bosna-Hersek Federasyonu Başbakanı Nermin Nikşiç, Ulaşım ve İletişim Bakanı Enver Biyediç, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Vefahan Ocak ve THY’nin yetkililerinin katıldığı toplantıda, BH Airlines’a Genel Müdür olarak THY’den Altan Büyükyılmaz’ın atanması kararlaştırıldı.

 

Yapılan görüşmede, Bosna-Hersek Federasyonu’nun BH Airlines’taki yüzde 51 sermaye payının devam edeceği, THY’nin temsilcisi olarak genel müdürülüğe atanan Büyükyılmaz’ın görev süresinin 3 yıl olacağı konusunda görüş birliğine varıldığı öğrenildi.

 

Bosna-Hersek Federasyonu’nun dün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Büyükyılmaz’ın genel müdürlüğe atanması konusunda Ulaşım ve İletişim Bakanı Enver Biyediç’e yetki verildiği, Biyediç’in önümüzdeki günlerde bu atamayı imzalamasının ardından Büyükyılmaz’ın görevine başlayacağı kaydedildi.

 

BH Airlines’ta daha önce THY’nin kontenjanından görev yapan 2 genel müdür yardımcısının ise bu görevlerine devam edeceği öğrenildi. BH Airlines’ın yönetim kurulunda ise 3 Bosna-Hersekli, 2 ise Türk görev yapıyor.

 

THY yetkilileri, İstanbul, Koppenhang, Amsterdam, Stockholm ve Göteborg’a uçak seferleri yapan BH-Airlines’ın filosunda yapılacak yeniliklerle, bu kurumun kısa sürede Balkan ülkelerinin en önemli hava yolu şirketi haline getirileceğini kaydetti. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika