spot_img
spot_imgspot_img
19.5 C
İstanbul
Pazar, 26 Mayıs 2024

Ayjet 19. Dönem Mezunlarını Veriyor

Seçtiklerimiz

Hava yollarında pilot olmak hedefiyle AYJET Uçuş Okulunda uçuş eğitimine başlayan 13 genç pilot adayı, yoğun ve yorucu bir eğitimi başarıyla tamamlamanın haklı gururunu yaşamaktadır. Uçuş eğitimi sürecinde genç pilotlara uçma bilgi ve becerisi yanında, zamana riayet, kurallara uyma, otoriteye saygı, karşılıklı güven, ekip ruhu gibi havacılık kültürünün temel özellikleri de kazandırılmış, iyi birer havacı olmaları sağlanmıştır.

5 Ekim 2005 tarihinde uçuş eğitimine başlayan Anadolu Yıldızları 18 dönem mezun etmiş, 19ncu dönem mezunlarını uğurlayacaktır.

18 dönemde uçuş eğitimi verdiği 266 CPL/IR ATPL (Frozen) Pilot lisansına sahip mezunlarından 71’i THY, 34 ‘ ü Pegasus, 31’i Sun Express ve diğerleri değişik havayollarında olmak üzere toplam 208 pilot kokpitteki yerlerini almış ve havayollarında uçmaya başlamıştır.

Sayısal başarıdan daha anlamlı olanı Ayjet mezunu pilotların, uçtukları havayollarından göstermiş oldukları performans ile takdir, beğeni toplamalarıdır.

Ayjet ailesi yeni mezun ettiği pilotlarla büyümeye devam ediyor ve hızla büyüyen Türk Sivil Havacılığına yetiştirdiği pilotlarıyla katkı sağlamaya devam ediyor.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika