spot_img
spot_imgspot_img
8.6 C
İstanbul
Cuma, 1 Mart 2024

Aydınlılar üçüncü havaalanı istiyor

Seçtiklerimiz

Aydın ile Denizli arasına yapılması düşünülen havaalanıyla ilgili tartışmalara değinen Süleyman Algün, “Geçtiğimiz günlerde Ticaret Odası Başkanımız Hakan Ülken’in açıklamalarıyla gündemde yer bulan ‘Burharkent’te yapılacak havaalanı Aydın’ın değildir’ tepkisinin yerinde bir tepki olduğunu ve desteklediğimizi belirtiyoruz. Yıllardır hatta merhum Valimiz Yazıcıoğlu’un hayaliydi Çıldır havaalanı açılacak ve günübirlik AB ve diğer ülkelere sebze ve meyve gönderilecek idi.

Yıllardır bu konuda emek vermiş uğraş vermiş Aydın kamuoyunun Buharkent’e yapılması düşünülen Havaalanına karşı olduğunu düşünmüyorum. Yani Hakan Ülken’in de ‘Buharkent’e yapılacak havaalanı Aydın’ın değil’ derken; Buharkent’e yatırıma karşı söylenmiş bir söz olduğunu düşünmemiz mümkün değildir” dedi.

Aydın’ın acil olarak havaalanına ihtiyaç duyduğunu kaydeden Algün, “Buharkent’e havaalanı yapılsın ama öncelikle Aydında yıllardır beklediğimiz Çıldır havaalanı yapılsın. Eğer bu havaalanı yapılmadan direkt Buharkent’e yapılır ise bu Denizli’nin fendi Aydın’ı yendi anlamına gelir bunu da başta Buharkentliler kabul etmez. Turizm ve zenginler rahat ulaşım yapsın diye yapılmış havaalanları vardır. Biz şimdi bir değil üç havaalanı istiyoruz. Biri Buharkent’te biri Söke veya Didim’e öncelikle de Çıldır Havaalanı bir an önce bitsin ki tarım ürünlerimiz daha hızlı pazarlanabilsin. Bu önerdiğimiz üç havaalanı aynı zamanda Denizli’ye de müthiş kazanım sağlayacaktır” diye konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika