spot_img
spot_imgspot_img
21.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

Avrupa’da Noel trafiği sıkıştı

Seçtiklerimiz

Avrupa’yı esir alan yoğun kar yağışı ve soğuk hava koşulları, Noel öncesi yola çıkanlara zor anlar yaşatıyor. Fransa Sivil Havacılık İdaresi, hava yolu şirketlerine uçuşlarını yarı yarıya azaltmaları çağrısı yaptı. Bunun üzerine ülke genelinde uçuşların büyük bölümü iptal edildi. Yaklaşık 2 bin yolcu geceyi havaalanlarında geçirmek zorunda kaldı.

       

Charles De Gaulle Havaalanı’nda mahsur kalan yolcular tepkiliydi: “Gerçekten çok, çok çok sinirliyim. Şu anda sinirden ne yapacağımı bilemiyorum.”; “Bir haftadır bu zorluklarla uğraşıyoruz. Bu durumu düzeltmek için yeterli çabayı göstermiyorlar. Bakın bütün kontuarlar boş. Air France şirketi tam bir hayalkırıklığı.”

       

Charles De Gaulle’de uçuşların yüzde 50’si iptal edilince, yaklaşık 2 bin yolcunun bir bölümü kendilerine ayrılan yerlerde sabahladı.

       

Avrupa genelinde Almanya, Hollanda ve Belçika ‘da da aynı manzaralar hakim. Almanya’da tren seferlerinin büyük bölümünde aksamalar yaşanırlen; Belçika’da aralıksız yağan kar yağışı ülkenin kara ve hava ulaşımını kilitledi. Yoğun kar yağışının önümüzdeki günlerde devam etmesi bekleniyor.
       
         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika