spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Pazar, 21 Nisan 2024

Atlasjet Ukrayna 2014 haziran’da seferlere başlıyor

Seçtiklerimiz

Sheraton Otel Ataköy’de düzenlenen diploma törenine Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Atlasjet CEO’su Orhan Coşkun, Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) Başkanı Gürcan Mantı, Galatasaraylı futbolcu Sabri Sarıoğlu ile eşi Yağmur Sarıoğlu’nun yanı sıra mezun olan pilotların yakınları ile havacılık sektöründen çok sayıda davetli katıldı.

FİLO İHTİYACI BÜYÜMÜYE DEVAM EDİYOR

Diploma töreninde bir konuşma yapan Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, "Bugün iki tane daha yeni kuşumuz filomuza katıldı. Çünkü AFA gerçekten çok başarılı bir okul haline geldi. Gelecek vaadeden bir okul haline geldi. Büyüme ihtiyacı ortaya çıktı.İki kuşumuz filoya katıldı ve 10 uçağa çiktik. Bunun devamı gelecek yeni siparişlerimiz olacak çünkü Atlasjet’in filo ihtiyacı büyümeye devam ediyor" diye konuştu.

YENİ ŞİRKETLER HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Atlasjet olarak Kırgızistan Kırgız Airlines’i kurduklarını belirten Ersoy, "Kırgızistan’da gerekli AUC (uçuş izni) aldık ve ekim ayında uçuşlara başlıyoruz. Kazakistan’da yeni bir havayolu projemiz vardı. Atlasjet Kazakistan için hazır bir AUC (uçuş izni) satın aldık. Yıl sonunda o havayolumuzda uçuşa başlıyor. Bugün Ukrayna’da imzamızı attık ve şirketimizi kurduk. İnşallah Atlasjet Ukrayna’yı da 2014 yazına girerken uçuşlara başlayacak şekilde hayata geçiriyoruz" ifadelerini kullandı.

2NCİ PİLOT OLARAK GÖREVE BAŞLAYACAKLAR

Konuşmaların ardından sahneye davet edilen 12 pilot adayına bröveleri takıldı. Daha sonra dönem mezunları ikinci dönem brövesini kütüğe çaktı. Her yıl havacılık sektörüne 100 pilotun katılmasını amaçlayan AFA’da eğitimlerini başarı ile tamamlayan ikinci dönem mezunları da Atlasjet’in Airbus 320 filosunda 2. pilot olarak göreve başlayacak.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika