spot_img
spot_imgspot_img
15.3 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Nisan 2024

Atlasjet’in yeni rotası; Tiflis

Seçtiklerimiz

10 Eylül’de satışa açılan Tiflis uçuşları, 2 Ekim’den itibaren Atatürk Havalimanı’ndan yapılacak

“Yolcusunu en çok seven havayolu” Atlasjet, uçuş yaptığı noktalara bir yenisini daha ekleyerek son bir yılda uçuş ağında 21 destinasyona ulaştı. Büyümesinde hız kesmeden ilerleyen Atlasjet, dış hatlardaki destinasyon sayısını 9’a yükselten Atlasjet’in Tiflis’e uçuşları 77 Euro’dan başlayan fiyatlarla haftanın her günü Atatürk Havalima’nından gerçekleşecek.

Tiflis uçuşları, Atatürk Havalimanı’ndan haftanın her günü saat 23:30 – 02:45’te; Tiflis’ten Atatürk Havalimanı’na ise 05:20 – 06:50’de olmak üzere karşılıklı seferlerle gerçekleştirilecek.

Endüstri, sosyal ve kültür merkezi olarak dikkat çeken Tiflis, ayrıca önemli bir global enerji projesi olan Bakü-Tiflis-Ceyhan Boruhattı’nın geçişi üzerindedir. Tarihsel İpekyolu üzerinde de yer alan Tiflis, bundan dolayı Rusya’nın Kuzey Kafkasya bölgesi, Türkiye ve Güney Kafkasya’daki Ermenistan ve Azerbaycan arasında önemli tarihsel bir role sahiptir.

Türk vatandaşlarına pasaport olmadan sadece nüfuz cüzdanı ile geçiş imkanının sağlandığı Gürcistan’a seyehat, Atlasjet’in Tiflis direkt uçuşları sayesinde çok daha kolaylaşıyor…

Atlasjet’in uçuş yaptığı noktalara bir yenisini daha eklediklerini belirten Atlasjet İcra Kurulu Başkanı Sami Alan, “Gürcistan’ın başkenti Tiflis, bizim için Artvin ile kardeş şehir konumundadır… Tarih boyunca Türkiye ve Gürcistan ile tarihi, ticari ve coğrafi olarak yakınlıklarımız olmuştur. 1995 yılında Türkiye tarafından başlatılan ekonomik istikrar programlarının başarıyla uygulanması sayesinde Gürcistan ekonomisinde önemli ilerlemeler kaydedilmiştir.

Bunun yanı sıra Gürcistan, Karadeniz’e bakan sahil şeridi, dağları, kış turizmine elverişli tesisleri, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli turizm potansiyeli oluşturur. Zengin termal su kaynakları ve kaplıcaları ile de önemli bir turist çekim merkezi olan Gürcistan’ın başkenti Tiflis’e başlattığımız uçuşlarımızla yeni bir uçuş alternatifi olmayı hedefliyoruz. Atlasjet’in 1. sınıf kalite, 3 sınıf fiyat ayrıcalığını Gürcistan ve Tiflis halkına da yaşatıyor olacağız. Uçuşlarımızda yolcularımızı EkonomiPlus hizmetimizin yanı sıra Business Class hizmetimizle de buluşturacağız” dedi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika